İki avukata şok suçlamalar… Biri evli kadını cinsel ilişkiye zorladı, diğeri vatandaşlara sokak ortasında palayla saldırdı

Hürriyet’ten Özge Eğrikar’ın haberine göre, İstanbul Barosu’na kayıtlı avukat Serkan K., G.Z. ile ailesinin avukatlığını yapıyordu. G.Z., avukat Serkan K. ile duygusal birliktelik yaşadı. Serkan K. ile ayrılan G.Z. daha sonra başka birisiyle evlendi. İddiaya göre Serkan K., G.Z.’nin evli olduğunu bilmesine rağmen peşini bırakmadı ve zorla görüşmelerini sürdürdü. G.Z. ile görüşmelerini videoya alan Serkan K., şantaj yaparak evli olduğunu bildiği halde genç kadını cinsel birlikteliğe zorladı. G.Z. de videolarını eşine göndermekle tehdit ettiği için Serkan K.’nin şantajlarına boyun eğmek zorunda kaldı.

TEHDİT ETTİ İDDİASI

G.Z. yaşadıklarını eşine anlattığını Serkan K.’ye söyledi. Serkan K. de bunun üzerine silahı olduğunu, birçok kadını hastanelik ettiğini, ailesine ve kendisine zarar vereceğini söyleyerek G.Z.’yi ölümle tehdit etti. Şantajlara dayanamayan G.Z., avukat Serkan K.’yi bağlı bulunduğu baroya şikâyet etti ve eylemlerine son vermesini talep etti. Şikâyetin ardından Serkan K.’nin tehdit ve şantajlarını artırması üzerine G.Z. bu defa Aile Mahkemesi’ne başvurarak korunma talebinde bulundu.

Öte yandan İstanbul’da pala ile sokaktan geçenlere ve komşularına saldıran kişinin avukat olduğu ortaya çıktı. Sabah’tan Huzeyfe Atıcı’nın haberine göre, Büyükçekmece’de geçen cuma akşamı bir avukatlık ofisinin bulunduğu daireden sokaktan geçen vatandaşlara hakaret eden ve pala savuran kişi paniğe neden oldu. Y.E.S. (18) adlı vatandaş bu sırada düşerek yaralandı. İhbar üzerine olay yerine polis ekipleri de avukatlık ofisine giren şüphelinin saldırı girişimine maruz kaldı.

‘BENİ ÖLDÜREBİLİR’

G.Z. şikâyetinde, “Daha önceki tartışmalarımızda boğazımı sıkan ve beni öldürmeye çalışan Serkan K., şantajlarını ve tüm yaptıklarını ifşa ettiğim için beni silahıyla öldürebilir. Ailemin ve kendimin can güvenliğinden endişe duymaktayım” dedi. Baro yönetimi avukat Serkan K. hakkında işlem başlatırken, Aile Mahkemesi de 1 ay süreyle korunma kararı verdi.

GÖZALTINA ALINDI

İstanbul Barosu’na bağlı avukat A.T. olduğu tespit edilen saldırgan gözaltına alındı. Hakkında 10 vatandaşın suç duyurusunda bulunduğu A.T., Büyükçekmece Adliyesi’ne sevk edildi. A.T. ifadesinin ardından adli kontrol şartıyla serbest kaldı. Ancak savcılığın itirazı üzerine, A.T. yeniden gözaltına alındı.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx