Yüksek beyin gücüne sahip kişiler diğerlerinden farklı olan kiviyi 7 saniyede bulabiliyor. Siz de onlardan biri misiniz?

Diğerlerinden farklı olanı bulmak üzerine hazırlanan zekâ testleri, birer görsel zekâ testidir. Görsel zekâ testleri, görsel hafızanızı ve zekâ seviyenizi test etmek ve geliştirmek için hazırlanır. Mantıksal olarak akıl yürütme ve problem çözme yeteneklerini ölçer.

Zekâ testleri, uzmanlar tarafından yapılan gerçek IQ testleri kadar olmasa da görsel hafızayı ve gözlem yetenekleri test edeceği için kişinin eğilimleri hakkında birçok detay ortaya çıkarabilir. Çoğu psikanaliz alanında bu tarz görsel zekâ testleri, kişinin karakteri hakkında bilgi sahibi olmak için kullanılmaktadır.

Diğerlerinden farklı olanı bulmak üzerine hazırlanan zekâ testleri ise görselde yer alan bir nesnenin birden çok benzeri ile kıyaslanması ve aralarındaki farklı olanı bulmaya dayanır.

Kendinize meydan okurken eğlenmeye ve gelişmeye hazır mısınız?

DİĞERLERİNDEN FARKLI OLAN KİVİYİ BULDiğerlerinden farklı olanı bulmanız için tasarlanan yukarıdaki görselde 5 satır 7sütundan oluşan bir grup kivi resmi görüyorsunuz. Bu kivi resimlerinden hepsi birbiriyle birebir aynı ancak sadece bir tanesi diğerlerinden farklı ve sizden bu farklı olanı bulmanızı istiyoruz.

Her zekâ testinde olduğu gibi diğerlerinden farklı olanı bulmanız için hazırlanan bu zekâ testinde de sürek kısıtlamamız bulunuyor. Bu mücadeleyi başarılı şekilde tamamlamak için yalnızca 7 saniye süreniz var.

Zihninizi boşaltın ve görsele odaklanın. Meydan okumaya katılmak için süreniz şimdi başlıyor!

Görseldeki kiviler arasında diğerlerinden farklı olanı bulmak için sadece 7 saniyeniz var. Görseli zihninizde parçalara ayırın ve her parçayı hızlıca kontrol edin. Farklılık gözünüze muhakkak çarpacaktır.Zihninizin size oynayacağı oyunlara aldırış etmemeye çalışın. Tüm kivi resimleri birbiriyle aynı olduğu için farklılığı tespit ederken biraz zorlanabilirsiniz. Ancak diğerlerinden farklı olanı bulduktan sonra görsele ne zaman bakarsanız bakın en önce farklılık gözünüze çarpacak ve bunu fark etmekte neden zorlandığınızı asla anlamayacaksınız.

Zaman doldu! Diğerlerinden farklı olanı bulabildiniz mi?

Çoktan farklı olan kiviyi bulan okuyucularımızı tebrik ederiz. Ancak bazı okuyucularım diğerlerinden farklı olan bulmakta zorlanmış hatta halen daha bulamamış olabilir. Şimdi bu mücadelenin çözüm görselini sizlerle paylaşacağız.

DİĞERLERİNDEN FARKLI OLAN KİVİNİN YERİ

Evet, görsel zekâ testinde sürenin sonuna geldik ve mücadele sona erdi. Peki, farklı olan kivi görseli neredeydi? Gelin hep birlikte öğrenelim;Evet, diğerlerinden farklı olan kivi 2. satır 3. sütunda duruyordu. Peki, siz size tanınan bu sürede diğerlerinden farklı olanı bulabildiniz mi yoksa süre konusunda sıkıntılar mı yaşadınız, yorumlarda bizimle paylaşın!

İlginizi çekebilir;

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx