PlayStation 5 Slim Çıkış Tarihi Belli Oldu

Sony, geride bıraktığımız haftalarda ince kasalı PlayStation 5 Slim modelini duyurmuştu. Tasarım açısından yenilenen PlayStation 5 modelinin Kasım ayında piyasaya sürüleceğini duyuran firma, ne yazık ki tam bir tarih vermemişti. Ancak kısa bir süre önce charlieINTEL adlı bir X (eski adıyla Twitter) kullanıcısı PS5 Slim modelinin piyasaya sürüleceği tarihi gözler önüne serdi. İşte PlayStation 5 Slim çıkış tarihi!

Call of Duty içerikleriyle tanınan charlieINTEL’in aktarmış olduğu bilgilere göre ince kasalı PS5 Slim modeli 10 Kasım 2023 tarihinde piyasaya sürülecek. 10 Kasım’da oyuncularla bir araya gelecek olan konsolun Call of Duty Modern Warfare 3 ve Marvel’s Spider-Man 2‘li paketleri mevcut olacak. Oyuncular iki oyun paketinden birini seçerek, bahsi geçen bu oyunları yeni PS5 konsolu üzerinden deneyimleyebilecekler.

Şimdilik, Sony tarafından kampanya ve çıkış tarihi hakkında resmi bir açıklama yapılmadı. Fakat birçok güvenilir kaynak yeni PS5 modelinin 10 Kasım tarihinde satışa sunulacağına kesin gözüyle bakıyor. Sony’nin de konuyla ilgili en kısa süre içerisinde bir duyuru yayınlaması bekleniyor.

PlayStation 5 Slim Özellikleri ile Neler Sunuyor?

Yeni PS5 Slim modellerin iç kısmı aynı beygir gücüne sahipken takılabilir disk sürücüsü ve 1 TB SSD ile daha küçük bir form faktörü ile karşımıza çıkıyorlar. Yeni modelin çıkarılabilir sürücüsü, Digital Edition sürümünü satın alabileceğiniz ve daha sonra fikrinizi değiştirip sürücüyü 119 euro fiyat etiketli modüler bir aksesuar olarak ekleyebileceğiniz anlamına geliyor.

Sony, yeni PS5’in orijinalinden yüzde 30 daha düşük hacme sahip olduğunu, ağırlığının ise yüzde 18 ve yüzde 24 daha hafif olduğunu söylüyor. Yeni tasarımda dört kapak paneli kullanılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx