Getir Avrupa Bölge Genel müdürü Berker Yağcı görevinden ayrıldı

Getir’in Avrupa Bölge Genel Müdürü Berker Yağcı, görevinden ayrıldığını duyurdu. Yağcı, linkedin’de yaptığı açıklamada çalışma arkadaşlarına veda ederken şunları yazdı;

HERKESE TEŞEKKÜR ETTİ

Getir’de 4 yıllık harika bir yolculuk ve şimdi yeni maceralara geçme zamanım geldi.

Böyle harika bir ekip, çok fazla anı ve kesinlikle hayatta bir kez yaşanabilecek bir deneyim. Önce Türkiye’de, sonra Avrupa’da sıfırdan 7 ülkeye, binlerce çalışma arkadaşım ve milyonlarca siparişle hızlı ticaretin en önemli öncülerinden biri olma ayrıcalığını yaşadım. Getir yıllarca kategori belirleyici bir şirket olmaya devam edecek ve şimdi takımım için kenardan tezahürat yapacağım.

Dünyanın dört bir yanındaki tüm Getirian’lara, yönetim ekibine, kurucularımıza ve özellikle Nazım Salur birlikte inşa ettiğimiz muhteşem hikaye için teşekkür ederim.”

Galatasaray Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi mezunu olan Yağcı, Stanford Üniversitesi’nde master yapmıştı.

2 BİN 500 ÇALIŞANLA YOLLARINI AYIRACAKLARINI DUYURMUŞTU

Türkiye’de 2015 yılında bir ilke imza atarak market ürünlerini kullanıcılara ulaştıran Getir, Türkiye dışında Amerika ve Avrupa’nın bir çok ülkesinde hizmet veriyor. Geçtiğimiz temmuz ayında Patronlar Dünyası’nda yayımlanan bir haberde, finansal sorunlar yaşadığı iddia edilen Getir, İspanya ve Fransa pazarından sonra İngiltere’de zorlandığı, Hollanda ve İtalya’dan da çekileceği belirtilmişti.

Ağustos ayında da Getir, faaliyet gösterdiği çoğu pazarda hızlı teslimat hizmetlerinin sıkıntıya girmesi üzerine küresel iş gücünü yüzde 10’unu azaltma kararı almış ve toplamda 2 bin 500 çalışanının işten çıkarılacağını duyurmuştu.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx