Destici’nin 25 partiyi hedef göstermesine tepki: Aynaya bak

Irak’ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde askerlerin yaşamını yitirmesinin ardından siyasette de gerilim yükseldi. Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Terörün tüm unsurlarına karşı topyekûn mücadele edilmelidir” diyerek 25 siyasi partinin logolarına yer verdi.

Destici paylaşımında sırasıyla şu partilerin logo ve isimlerine yer verdi: Yeşil Sol Parti, CHP, HDP, İYİ Parti, TİP, Zafer Partisi, Saadet Partisi, TKP, Gelecek Partisi, EMEP, DEVA Partisi, EHP, DP, LPDP, Devrim Hareketi, TDP, HKP, TKP, AP, SMF, Doğru Parti, GAAP, TÖP, TSİP, SOL Parti.

14-28 Mayıs seçim ittifaklarına da gönderme yaparak muhalefet partileri için ‘terör’ suçlaması yapan Destici, Anayasa Mahkemesi’nin HDP kararı için de ‘kabul edilemez’ dedi. Destici’nin paylaştığı açıklama şöyle:

“Terör örgütüyle sadece dağda mücadele etmek, kökünü kazımak ve bitirmek için yeterli olmaz.

Terörün, başta siyasi uzantıları olmak üzere bütün unsurlarıyla mücadele edilmelidir.

Devlet güvenlik başta olmak üzere diğer kuruluşlarıyla terör örgütüne karşı amansız bir mücadele verirken , AYM’nin ‘tarafsızlık ve hukuk’ bahanesiyle, bu mücadeleye zarar verecek kararların altına imza atması, HDP’nin kapatılması ve hazine yardımının kesilmesi gibi, beklenen ve aciliyeti olan kararları almaması ya da alamaması, terör savunuculuğundan cezası kesinleşenlerle ilgili her defasında hak ihlali kararı vermesi kabul edilemez.

Devlete, ülkeye ve millete saldırı söz konusu olduğunda, herkes ve her kurum taraftır ve taraf olmak mecburiyetindedir.

Bu durum siyasi partilerimiz için de geçerlidir.

Terör örgütünün siyasi uzantılarıyla dirsek temasında olanların, kırmızı halılarla karşılayıp işbirliği yapanların, elebaşlarına her fırsatta selam gönderenlerin, bugün terörü kınaması, şehitlerimizi anması samimiyetlerinin sorgulanmasına sebep olmaktadır.

Terörü ve terör örgütlerini savunan 500’den fazla sözde milletvekilinin dokunulmazlık dosyası Meclis’te oylanmıyorsa; Meclis Başkanlık Divanında, idare heyetinde, Meclis sıralarında terör savunucularının oturmasına müsaade ediliyorsa; hatta bunlarla kuliste kahve-çay içip muhabbet ediliyorsa ve bu hainlerde ellerini kollarını sallayarak meclis koridorlarında fink atıp, Meclis kürsüsünden devlete, kahraman ordumuza parmak sallıyorsa; Meclis’te bulunan diğer siyasi partiler terörle mücadele de görevini yapmıyor demektir.

Seçimlerde terör örgütünün siyasi şubesi ile işbirliği yapıyorsanız; onların işbirliği yaptıkları ile ortaklık ediyorsanız; birtakım menfaatler için mutabakat metinleri imzalıyor ve bir kaç bakanlık-koltuk için PKK’nın, TİKKO’nun, DHKPC’nin partileri ile aynı adaya oy istemişseniz; bugün yaptığınız sahte kınamaların milletimiz nezdinde hiçbir kıymeti harbiyesi yoktur.

Kimse unutmasın: Türkiye Cumhuriyeti devletini ve Türk milletini terör eylemleriyle teslim almaya çalışanlar hüsrana uğrayacaktır.

‘Daha dün 14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimlerinde hepiniz bir aradaydınız”

‘AYNAYA BAK’

Destici’nin bu paylaşımına muhalefet partilerinden peş peşe tepkiler ve yanıtlar geldi.

Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Cemal Enginyurt: Sen kimsin Mustafa Destici? Hain arıyorsan, terörist arıyorsan aynaya bak Mustafa Destici. Yüreğimiz yanıyor, evlatlarımız şehit olmuş, analar ağlıyor, çocuklar ağlıyor, babalar ağlıyor. Adamların yaptığı alçaklığa bakar mısınız? Şehitler üzerinden utanmadan bize diyorlar ki ‘Siz taziye mesajı yayımlamaya utanmıyor musunuz?’ Hadsiz adamlar!

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Feramuz Üstün: 15 Temmuz öncesi fazla Hurma yiyenlerde bu yan etkiye çok rastlanıyor Mustafa başkan.

Saadet Partisi Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı Habibe Erdoğan: Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’nun şaibeli ölümünü araştırmaktan aciz birisi millet adına konuşacak en son kişidir! Yazıklar olsun sizin kin ve nefret tohumları eken dilinize!

İYİ Parti Ankara İl Başkan Yardımcısı Alparslan Aydın: BBP Genel Başkanı Sn. Destici’nin bugün yapmış olduğu amacının dışına taşmış olan açıklama, şehitler üzerinden yapılmış siyasi bir istismardır, yöneticisi bulunduğum partimizi hedef haline getirici provokatif bir söylemdir. TCK madde 216/1 uyarınca, halkı kin ve düşmanlığa tahrik suçudur.

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Ekmen: “Ya bendensin ya da düşmanımsın” doktrini dünyada en çok siyonistlere yakışıyor, siz ne ara bu çukura düştünüz?

DEVA Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı Mehmet Selim Tahincioğlu: Kendinizi iyice deli ettiniz Mustafa Bey! Normalde akıl hastanesine yatmanız gerekiyor ama siyaset işte…

Zafer Partisi Genel Başkan Yardımcısı Seyit Yücel: Böyle toptancı bir yaklaşımla Zafer Partisi’ni de salakça hazırlanmış bir tabloya dahil ettiğine göre ya kafayı yemişsin ya da destilerin kırılmış. Her halükarda HÜDA PAR’ın tavsiye edeceği bir yerden tıbbi destek istemelisin…

SOL Parti: Para ve koltuk için varlığını satan bir siyasetin temsilcisi olarak haddinizi bilmenizi tavsiye ederiz. Geçmişte ve bugün kimlerin kimlerle beraber olduğunu herkes çok iyi biliyor. Partimizin amblemini kullanırken de dikkat ediniz. Çünkü o amblem, sizin gibiler Amerikan donanmasını kıble bellerken ülkesini savunanların yıldızını taşıyor.

Adalet Partisi Genel Başkanı Vecdet Öz: Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Sayın Mustafa Destici’nin bugün Twetter hesabından yapmış olduğu ve amacının dışına taşmış olan açıklama, Şehitler üzerinden yapılmış siyasi bir istismardır, başta yöneticisi bulunduğum partimiz olmak üzere vatani duygusu tescilli bazı siyasi partileri hedef haline getirici provakatif bir söylemdir ve TCK md. 216/1 uyarınca, halkı kin ve düşmanlığa tahrik suçudur. Adalet Partisi olarak Pazartesi günü bu açıklamaya yönelik suç duyurusu yapılacaktır. Kamuoyunu duyurulur..

DESTİCİ: YARASI OLAN GOCUNUR

Tepkilerin ardından tekrar paylaşım yapan Destici, bu kez de şunları söyledi:

“Yarası olan gocunur demişler. Allah aşkına bu paylaşımımda herhangi bir partiye hakaret ya da PKK’nın siyasi şubesi olan partiler hariç hiçbirine terör örgütü ile iltisaklı olduklarına dair itham var mı?

Sadece 14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimlerinde aynı CB adayını desteklemiştiniz diyorum. Meclisin muhalefet kulisinde terör örgütünün sözde milletvekilleri ile çaylı kahveli sohbetler etmeyi kendilerine yakıştıranlar, bugün bana seviyesizce hakaret etmeyi bıraksınlar da yalansa onu söylesinler. Doğru ise de milletten özür dileyip siyasi bölücülerle muhabbeti ve işbirliğini terk etsinler. Aşağıdaki twiti de sakince bir kez daha okumalarını tavsiye ediyorum.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx