Bu 3 Altcoin Boğa Sinyalleri Üretti: Güçlü Koşu Yapabilirler!

Kripto analisti David’e göre, Centrifuge fiyatı uzun vadeli boğa sinyalleri üretti. Crypto Discover’ın analisti lider altcoin konusunda iyimser bir görümüne sahip. Analist Kelvin Munene, MKR’ın boğa ivmesi gösterdiğini söylüyor.

Centrifuge (CFG) fiyat tahmini: Keskin bir artış mümkün

Centrifuge (CFG) fiyatı Nisan 2022’nin sonlarından bu yana 0,17 ila 0,45 dolar aralığında işlem görüyor. Fiyat, bu aralığın hem destek hem de direnç seviyelerini defalarca test etti. Temmuz 2023’ün sonunda üst aralık direnci tarafından reddedildikten sonra (kırmızı ok), altcoin fiyatı alt aralık desteğine doğru geri çekildi. Ancak, fiyat alt aralık desteğine düşmediği için olumlu bir işaret var. Bunun yerine 0,2 dolar (yeşil ok) ile daha yüksek bir düşük oluşturdu. Bu, daha düşük bir seviyede güçlü alım ilgisini gösterir. Ayrıca, yeni bir boğa trendinin ilk sinyalidir.

Haftalık RSI (Göreceli Güç Endeksi) boğa yapısı oluşturdu. Ayrıca, 50 seviyesinin üzerine çıkarak yeni bir boğa trendinin başlangıcını destekledi. Bu nedenle, altcoin fiyatının yakın gelecekte 0,45 dolarlık üst aralık direncine yükselmesi muhtemel. Bu seviyenin üzerine çıkması, bir sonraki önemli direnç olan 0,85 dolara doğru güçlü bir yukarı yönlü harekete yol açabilir.

CFG haftalık grafik. Kaynak: TradingView

Ethereum (ETH) fiyat tahmini: Altcoin yükseliş yörüngesinde

Crypto Discover analisti kısa süre önce lider atcoin hakkında iyimser görüşler paylaştı. Analist, ETH’nin “her zamanki gibi sağlıklı” kalması için üç ana neden söylüyor. İlk olarak Ethereum Vadeli İşlemler ETF’sinin potansiyel etkilerinden bahsediyor. Bunun faydalarının “küçümsenemeyeceğini” iddia ediyor. Analist, ETH ETF’lerinin onaylanmasıyla altcoin fiyatının yükseleceğini ileri sürüyor. Bunun dayanağı olarak da Bitcoin’i gösteriyor. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, ilk Bitcoin Vadeli İşlem ETF’sinin ardından BTC fiyatı %60 yükseldi.

İkinci olarak analist, Ethereum’un son Holesky yükseltmesine ışık tutuyor. Bu yükseltme Blockchain’e 1,4 milyon doğrulayıcı getirecek. Ayrıca, mevcut en büyük test-net olan Goerli’nin yerini alacak. Son olarak, bir düşüş gördüğünde ETH toplayan balinaların tarihsel eğilimini açıklıyor. Bir örnekle, Vitalik Buterin’in X hesabının hacklenmesi ve ardından gelen altcoin fiyat düşüşünü takiben balinaların ETH’de yaptığı son birikimi anlatıyor.

Maker (MKR) fiyat tahmini: Altcoin boğa ivmesi gösteriyor

Önceki 24 saat içinde, Maker (MKR) piyasasındaki düşüş ivmesi, gün içi en düşük seviye olan 1.296,53 dolardaki desteğin fiyatı desteklemesiyle etkisiz hale geldi. Bu destek seviyesi, daha fazla düşüşün önünde önemli bir engel oluşturdu. Böylece, piyasa havasında olası bir değişikliğe işaret etti. Sonuç olarak, alıcılar güven tazeleyerek piyasaya katılmaya başladı. Bu da altcoin fiyatının toparlanmasına neden oldu.

Sonuç olarak, boğalar MKR fiyatını 1.340,80 dolara gerilemeden önce 52 haftanın en yüksek seviyesi olan 1.360,71 dolara çıkardı. Bu da basın saatine göre gün içi en düşük seviyeden %2,68’lik bir artış anlamına geliyor. Boğalar fiyatları 1.360,71 doların üzerine çıkarırsa, bir sonraki direnç seviyesi 1.400 dolar seviyesinde olacaktır. Bu seviyeyi aşması halinde altcoin için daha fazla kazanç mümkün. Sonuç olarak, Maker yükseliş ivmesi gösteriyor. Ancak aşırı alım koşulları ve RSI ileride potansiyel bir düzeltmeye işaret ediyor. Bu yüzden dikkatli olmak gerekiyor.

MKR 24 saatlik fiyat grafiği. Kaynak: CoinStats

Makaledeki tahminler analistlere ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx