Bir Kripto Borsası Daha Hacklendi: Bu 4 Kripto Para Çalındı!

Kripto para borsası CoinW’nin yıkıcı bir saldırıya kurban gitti. Gelen bilgilere göre 13 milyon dolarlık şaşırtıcı bir kayıp var. Önde gelen bir Blockchain güvenlik firması olan Cyver Alerts, saldırının aslında 1 Ekim öğleden sonra gerçekleştiğini ve kripto topluluğuna şok dalgaları gönderdiğini açıkladı.

Kripto para borsası saldırıya uğradı, milyonlarca dolarlık zarar var!

İhlal ilk olarak, CoinW borsasında Bitcoin, Ethereum, Tether (USDT) ve Binance Coin (BNB) gibi büyük kripto para birimlerini içeren çok sayıda şüpheli işlemi tespit eden Cyver Alerts’in son teknoloji yapay zeka sistemi tarafından tespit edildi. Ele geçirilen fonlar arasında 2,1 milyon dolar değerinde Bitcoin, 346.000 dolar değerinde Ethereum, 10 milyon USDT ve 500.000 dolar değerinde BNB bulunuyor. Ancak, saldırının boyutu hala belirsizliğini koruyor. Bu yüzden, olay Kırmızı Kod alarmı verilmesine neden oldu. Tehdidin dış güçlerden mi kaynaklandığı belirsiz. Ayrıca, bir sistem ihlaline mi, yoksa borsa içindeki yetkili hareketleri mi içerdiği net değil.

Cyver Alerts, kripto para topluluğunu durum hakkında güncel kalmaya çağırıyor. Ayrıca, diğer Blockchain analiz firmaları da dahil olmak üzere alandaki uzmanlardan yardım istiyor.

Kripto para borsası kullanıcılarla irtibata geçti

Saldırıya yanıt olarak CoinW’nin Kurucusu ve CEO’su Deddy Lavid, etkilenen kişileri özel yardım için Telegram üzerinden kendileriyle iletişime geçmeye ya da https://t.me/oswarcommunity adresindeki beyaz şapkalı bilgisayar korsanları ve Web3 araştırmacılarından oluşan topluluklarından destek almaya çağıran bir bildiri yayınladı. Ayrıca kullanıcıların, acil sorularını [email protected] adresine göndermelerini talep etti.

CoinMarketCap’e göre CoinW, şu anda 24 saatlik toplam 682 milyon dolarlık spot işlem hacmine sahip. CoinW bu işlem hacmiyle dünyanın en büyük 30. kripto para borsası konumunda. Saldırıdan sonra CoinW’nin yerel tokenı CWT önemli fiyat dalgalanmaları göstermedi.

Kripto dünyasında hack olayları bitmek bilmiyor!

Cyver Alerts, kripto para topluluğunu potansiyel tehditler konusunda aktif olarak uyarıyor. Bu alanda ön plana çıkan bir Blockchain güvenlik firması. Firma daha önce Eylül ayında 54 milyon doları aşan kayıplara yol açan CoinEx saldırısı, 7,9 milyon dolarlık kayıplara yol açan HTX Global saldırısı ve 2,7 milyon dolarlık kayıplara yol açan Remitano saldırısı hakkında uyarılar yaptı.

Ayrıca Eylül ayı, Mixin Network’ün bir siber saldırıya kurban gitmesini de bildirdi. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Mixin Network, bu saldırıda 200 milyon dolarlık bir şok yaşadı. Böylece, kripto para platformu yılın en önemli güvenlik ihlaline tanık oldu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx