ASUS, CES 2024’te Yapay Zeka Destekli İş Bilgisayarlarını Duyurdu

Dünya CES 2024’te bir araya gelirken ASUS, ticari bilgisayar teknolojisindeki en son gelişmelerini sergilemekten gurur duyuyor. ASUS Business bayrağı, dizüstü bilgisayarlar, masaüstü bilgisayarlar, sunucular ve hepsi bir arada sistemlerden PC çevre birimleri, ağ cihazları ve projektörlere kadar geniş bir cihaz ve bileşen yelpazesini kapsıyor. Ticari kullanım için özel olarak hazırlanmış donanım ve yazılımların ötesine geçen ASUS Business, BT, VAR ve SI profesyonellerine dağıtım ve uzaktan yönetilebilirlikten satış sonrası desteğe kadar kapsamlı cihaz yaşam döngüsü hizmetleri de sunuyor.

ASUS Business, verimliliği, güvenliği ve sürdürülebilirliği yeniden tanımlayan yapay zeka destekli yeni ticari bilgisayar serisini tanıttı. ASUS ExpertBook B5 (B5604/B5404), ASUS ExpertBook B3 (B3604/B3404), ASUS ExpertBook CX54 Chromebook Plus (CX5403) ve yeni 2024 ExpertCenter serisi – ASUS ExpertCenter D7 SFF ve ASUS ExpertCenter D9 Mini Tower – bu teknolojik sıçramanın ön saflarında yer alıyor ve güçlü yapay zeka özellikli teknoloji, benzersiz güvenilirlik ve basitleştirilmiş yönetim sunarken, ASUS’un ünlü olduğu sürdürülebilirlik taahhütlerini de ilerletiyor. Özellikle ASUS ExpertBook B5, ASUS’un ilk yapay zeka destekli iş dizüstü bilgisayarı ve şirket, ASUS ExpertBook CX54 Chromebook Plus’ın (CX5403) en yeni Intel Core Ultra işlemcilerle desteklenen dünyanın ilk Chromebook’u ve yepyeni ASUS ExpertBook Chromebook Plus serisinin ilk ürünü olduğunu açıklamaktan heyecan duyuyor.

ExpertBook CX54 Chromebook Plus’ın yanı sıra en yeni ExpertBook B5 ve B3 serileri, kullanıcı üretkenliğini ve deneyimlerini geliştirmek için yapay zeka teknolojisinden yararlanıyor. ASUS, bir sonraki iş özellikleri dalgasını etkinleştirmek için CPU, GPU ve NPU yapay zeka motorlarını birleştiren Intel Core Ultra mimarisi ve yapay zekaya özel çip üzerinde sistem (SoC) ile benzeri görülmemiş bir güç verimliliği sunuyor. ExpertCenter D9 Mini Tower ile NVIDIA GeForce RTX 4060’ın kullanılabilirliği, yapay zeka hesaplamasını hızlandırarak iş profesyonelleri için üretkenliği dönüştürüyor.

Ayrıca, gelişmiş üretkenlik için yenilenmiş Intel Core 7 işlemciye sahip en yeni ASUS ExpertBook B9 (B9403CVAR) da tanıtıldı. Bu model, AI-ses izi gürültü azaltıcı mikrofon, AI destekli uzak alan toplama ve AI güdümlü gürültü engelleme gibi AI konferans özelliklerinin yanı sıra mükemmel görsel-işitsel deneyimler ve kesintisiz toplantılar için AI ile geliştirilmiş bir kamera ile donatılmış.

Günümüz iş dünyasında yapay zeka destekli performansın önemi yadsınamaz. Profesyoneller, bireysel tercihlere hitap eden ve günlük görevleri basitleştiren akıllı kullanıcı deneyimleri arıyor. Buna ek olarak, kullanıcılar giderek daha bağlantılı bir dünyada gezinirken veri güvenliği ve gizlilik çok önemli hale geldi. ASUS, yapay zekalı bilgisayar talebindeki bu eğilimlerin farkında ve yapay zeka özellikli teknolojimiz bu kritik ihtiyaçları karşılıyor.

AI özellikli teknolojilere sahip ExpertBook B5 ve B3 serileri, AI iş yüklerini üstlenirken gelişmiş grafik performansı ve güç verimliliği sağlayan AI mimarisine sahip en yeni Intel Core Ultra 7 işlemciye ve isteğe bağlı güçlü NVIDIA GeForce RTX 2050’ye kadar ayrık grafiklere sahip. Çift SSD yuvası, 64 GB’a kadar belleği destekleyen çift DDR5 SO-DIMM yuvası ve son teknoloji WiFi 7 ile bu yeni modeller, yapay zeka iş yükleri için olağanüstü işlem gücü ve yıldırım hızında ve çok yönlü bağlantı sunuyor. Bu, yapay zekanın günlük işleri kolaylaştırmasıyla işletmelerin üretkenlikte önemli bir artış yaşayacağı anlamına geliyor.

ExpertBook CX54 Chromebook Plus, 2024 yılında pazardaki ilk Intel Core Ultra destekli Chromebook olarak çığır açan bir konuma sahip. Ayrıca, kesintisiz çevrimiçi ve çevrimdışı işbirliğini desteklemek için 16 GB’a kadar LPDDR5X RAM, 512 GB depolama alanı ve WiFi 6E ile birlikte AI mimarisine sahip en yeni Intel Core Ultra 7 işlemciye sahip. Liderler ve orta düzey profesyoneller için özel olarak tasarlandı. Tamamen yeni Chromebook Plus çerçevesi, standart Chromebook’lara kıyasla iki kat daha fazla hız, bellek ve depolama alanı sunuyor. Ayrıca, yapay zeka destekli Google ve Adobe özellikleri, kullanıcıların sevdikleri işleri daha fazla yapmalarına olanak tanıyor. Kapsamlı güvenlik ve yönetim önlemlerine sahip bu yeni dizüstü bilgisayar, profesyoneller için güvenilir bir yol arkadaşı ve MIL-STD testinden geçmiş tasarımı, iş kullanımının zorluklarına dayanmasına yardımcı olarak gelişmiş dayanıklılık sağlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx