Togg’da sıra uzadı: İkinci el fiyatı, satış fiyatını katladı

Togg T10X için ön siparişler 16-27 Mart arasından alınmıştı. Ön siparişlerin 7 günde 100 bini geçmesi üzerine Togg, daha önce 12 bin adet olarak açıkladığı 2023 yılı için çekilişle teslim edilecek akıllı cihaz sayısını 20 bin olarak güncellemişti. 20 bin kişi de yedek listede yer almıştı.

Togg CEO’su Gürcan Karakaş, çekiliş sonucu T10X modelini satın almaya hak kazanan kullanıcılara yapılacak teslimatların nisan sonunda gerçekleşeceğini söylemişti. Karakaş, “Mayıs içerisinde takriben binin üzerinde araç teslim etmeyi hedefliyoruz. Yıl sonuna kadar 28 bin aracı teslim etmiş olacağız” demişti. Planlanan tarihe rağmen ilk Togg, 1 Mayıs’ta teslim edilmişti.

Otomotiv gazetecisi Özpeynirci, 19 Mayıs’ta konuyla ilgili yaptığı paylaşımda ise teslimat sayısının 60 olduğunu belirtti. Özpeynirci, “Togg teslimatlarında son durum: Dün 60. sıradaki kişiye teslimat yapılmış” demişti.

SIRA UZADI, İKİNCİ EL SIFIRININ FİYATINI KATLADI

Togg’da kuraya rağmen gelmeyen sıra yüzünden aracı satın alabilen sürücüler ikinci el araçlarını satış fiyatının çok üzerine satışa sundu. İkinci el araba satışı yapan bir internet sitesinde “Satış fiyatı 1.215.000 TL” olan Togg’un “ikinci el fiyatı 3.500.000 milyon TL” olarak belirlendi. Satıcı ise tepkiler üzerine ilanı yayından kaldırdı.

Odatv.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir