Terör örgütü YPG/PKK bir ayda 600 çocuk kaçırdı! Evvel eğitim sonra silah

Türkiye’de binlerce çocuğu ailelerinden kopararak dağa kaçıran PKK terör örgütü tıpkı metodu Suriye’de de uyguluyor.

Bu mevzuda özel çalışmalar yürüten Suriye İnsan Hakları Ağı, Rasd Suriye İnsan Hakları Derneği üzere kuruluşlar kaçırılan çocuklar konusunda sistemli liste tutuyor. Şu ana kadar Kamışlı, Menbiç, Tel Rifat, Haseke, Rakka, Deyr ez-Zor, Ayn el-Arab üzere Suriye işgal beldelerinden 600’ü aşkın çocuğun kaçırıldığı tespit edildi. Bu çocukların yüzde 55’i kız olduğu öğrenilirken, ortalama yaşları ise 11 ila 17 ortasında.

OLAYDAN HERKES HABERDAR

Aslen Suriye Malikiye’den bir Kürt olan Ferhad Oso, örgütün yalnızca bu maksatla özel bir ünite kurduğunu anlattı. Ferhad Oso şunları söyledi: ‘Ciwanen Şoreşgere Suriye’ isimli terör ünitesi kaçırdıkları çocukları kimsenin giremediği gizli-özel kamplarda ideolojik eğitime tabi tutuyorlar. Birinci yaptıkları şey onların etnik, dinî, ahlaki kıymetlerini yıkmak oluyor. Yalnızca PKK ideolojisi anlatılıyor. Bölge genelinde 200 bin çocuk tehdit altında, tüm milletlerarası kurum ve kuruluşlar bu ihlale karşı harekete geçmeli. Teorik eğitim kamplarında 4 ila 7 ay eğitim gören çocuklar daha sonra sıcak cephelere naklediliyor. Örgüt çatışma alanlarında vefata gönderdiği çocuklara daha sonra sivil kıyafetler giydirip Türkiye’yi suçlayan açıklamalar yayınlıyor. Kaçırılıp öldürtülen çocukların ailelerine de çocuğunuz ‘şehit oldu’ deniliyor ve büyük çoğunluğunun cesedi de aileye teslim edilmeyerek bilinmeyen bir noktada toprağa veriliyor.

“KİMSEYE ANLATAMIYORLAR”

Hala Şeddadi’de yaşayan PKK mağduru bir aile ise örgütün kaçırdığı kız çocuklarının istismar edildiği bilgisini paylaştı. Bölge halkının genel prestiji ile muhafazakâr olduğunu ve yaşanan rezaleti kimseye anlatamadığını belirten aile üyelerinden Saleh H. “Bazı aileler gidip mağduriyetini Batılı insan hakları dernekleri ile paylaştı. Hatta tamamına yakını bölgede yaşanan bu ihlallerden haberdar. Lakin onlar da bu durumu yalnızca örgüte iletme prosedürünü seçiyorlar. Rastgele bir ikaz ya da yaptırım ve gibisi uygulamaları yok. Bu aileler PKK tarafından daha ağır baskılara maruz kaldı. Kimileri mahpusa atıldı ve çocukları öldürülmekle tehdit edildiler. Avrupalı ve ABD merkezli kuruluşlar ile örgüt ortasında kontrat var. Halkın yaşadığı meselelere karşı duyarsız kalmayı seçiyorlar” dedi.

CEPHEDE 6 BİN ÇOCUK VAR

Gazetemize konuşan İnsan Hakları Örgütleri, bu durumun 2015’ten bu yana sürdüğünü ve bir çeşit sistematik katliama dönüştüğünü belirtiyorlar. Türkiye’nin yeni harekât startını verdiği PKK işgal bölgelerinde hala reşit olmadan cepheye sürülen 6 bini aşkın çocuk bulunuyor. Bunlara paralel olarak örgütün bir başka militan kaynağı olarak gördüğü yer ise DEAŞ esirlerini bulunduğu kamplar. Yalnızca ElHol kampından kaçırılan çocuk sayısı 240… Makûs hayat şartları nedeniyle mevt oranlarının yüksek olduğu DEAŞ’lı ailelerin kaldığı kamplarda annesi ölen çocuklar PKK tarafından kamptan götürülüyor. Bu çocukların organ mafyasına satılanlar dışında yüzlercesi de kısa müddetli ideolojik ve askerî eğitimin akabinde cepheye sürülerek savaştırılıyor.

KAYNAK: TÜRKİYE GAZETESİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.