Sır Ölüm! Ünlü Oyuncu Konutunun Balkonundan Düşmüştü! Savcılık Kuşkulu Diyerek O Tarihe Dikkat Çekti! İşte Yeni Gelişmenin Ayrıntısı

Pek çok dizide rol alan ünlü oyuncu Yonca Türkman’in vefatında savcılık kuşkulu mevt soruşturması başlattı. 2021 yılının Ağustos ayında ilaç içerek intihar etmek isteyen ünlü oyuncu Yonca Türkman Gaziosmanpaşa’da bulunan meskeninin balkonundan düşerek ölmüştü.

Geçen sene Ağustos ayında mevtten dönen ünlü oyuncu Yonca Türkmen Gaziosmanpaşa’da bulunan bir site içindeki meskeninin balkonundan düşerek hayatını kaybetti. 15. katta bulunan dairesinin balkonundan düştüğü açıklanan Yonca Türkmen’in düşme anları sitenin güvenlik kamerasına yansıdı. Cumhuriyet Savcılığı ise Yonca Türkmen’in mevtini kuşkulu bularak soruşturma açtı.

YONCA TÜRKMEN’İN DÜŞTÜĞÜNÜ BİRİNCİ GÜVENLİK FARK ETTİ

45 yaşındaki oyuncu Yonca Türkmen İstanbul Gaziosmanpaşa’da bulunan bir sitenin 15. Blok’undaki 15. kattaki dairesinde yaşıyordu. 17 Haziran Cuma günü site güvenliği polisi arayarak yüksekten bir kişinin düştüğü ihbarında bulunmuştu. İhbar üzerine siteye giden polis ve sıhhat takımları 15. kattan düşen bayanın hayatını kaybettiğini tespit etti. Daire kapısının içeriden kilitli olduğunun anlaşılması üzerine çilingirden gerim istendi ve mesken kapısının açılması ile düşen bayanın oyuncu Yonca Türkmen olduğu anlaşıldı.

CUMHURİYET SAVCILIĞI YONCA TÜRKMEN’İN VEFATINA KUŞKULU DEDİ

Aslında dokumacılık mühendisi olan Yonca Türkmen pek çok dizide rol almıştı. Hayatını oyunculuk ile kazanan Tarafça Türkmen geçen sene ağustos ayında vefattan dönmüştü. İlaç içerek hayatına son vermek isteyen oyuncu Yonca Türkmen’in tekrar intihar etmiş olabileceği belirtilirken Cumhuriyet Savcılığı ise Yonca Türkmen’in mevtini kuşkulu mevt olarak kayıt altına aldı ve soruşturma başlattı.

YONCA TÜRKMEN KİMDİR?

Gaziosmanpaşa’daki konutunun balkonundan düşerek hayatını kaybeden oyuncu Yonca Türkmen 1977 yılında İstanbul’da doğdu. 45 yaşında olan Yonca Türkmen İstanbul Teknik Üniversitesi Dokuma Mühendisliği Kısmını bitirdi. Uzun yıllar çeşitli memleketler arası firmalarda dokumacılık mühendisi olarak çalışan Yonca Türkmen çocukluk hayallerini gerçekleştirmek için oyunculuğa yöneldi. Amatör tiyatro oyuncusu olarak oyunculuk mesleğine başlayan Yonca Türkmen kısa vakitte profesyonel oyuncu olarak pek çok dizi de ve sinemada rol aldı.

Evinin balkonundan düştüğü belirtilen Yonca Türkmen’in vefatının kuşkulu olduğunu belirten Cumhuriyet Savcılığı kuşkulu vefat kodu ile soruşturma başlattı. Yonca Türkmen’in hayatını kaybetmesi sanat topluluğunda da keder ile karşılanmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.