Seçim günü için hazırlık yapan IŞİD’li 6 terörist yakalandı

MİT ve Emniyet güçlerince yapılan çalışmalarda, IŞİD terör örgütünün, Türkiye’de gerçekleştirilen 28 Mayıs Cumhurbaşkanı ikinci tur seçimlerini terörün gölgesinde bırakmak için eylem hazırlığında olduğu belirlendi. Örgüt adına çatışma bölgelerinde eğitim görüp tekrar Türkiye’ye dönen ve Konya’ya yerleşen IŞİD üyesi A.H. ile irtibatlı olduğu 5 kişinin yeri emniyet güçlerince tespit edildi.

MÜHİMMAT TEMİN ETMEYE ÇALIŞMIŞ

Karatay, Meram ve Selçuklu ilçelerindeki 6 farklı adrese özel harekât polislerinin de bulunduğu ekipler tarafından operasyon düzenlendi. Operasyonda yakalanarak gözaltına alınan şüphelilerden A.H.’nin eylem için hazırlık içerisinde olduğu ve mühimmat temin etmeye çalıştığı öğrenildi. Ayrıca A.H.’nin örgütün sözde liderlerinden olduğu ve Konya’daki 5 kişilik örgüt grubunu organize ettiği öğrenildi.

Polis ekiplerinin baskın yaptığı anda ise cep telefonunu gizlendiği beşinci kattaki apartman dairesinden bir alt kattaki dairenin penceresine attığı görüldü. A.H.’nin söz konusu cep telefonunu örgütün sözde yöneticileriyle seçime yönelik saldırıyla ilgili yazışma ve görüşmeleri yapmak için kullandığı ve görüşmelerin tespit edilmemesi için pencereden attığı anlaşıldı.

2 TERÖRİST TUTUKLANDI

Konya Emniyet Müdürlüğü TEM Şube ile MİT’in ortaklaşa gerçekleştirdiği operasyonlarda eylem hazırlığındaki A.H., Konya’da irtibat kurduğu ve Suriye’de IŞİD adına infaz gerçekleştirdiği ortaya çıkan H.E. ile yine iletişimleri tespit edilen Y.B., M.C., S.P. ve Z.D. isimli toplam 6 şüpheli gözaltına alındı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir