Rusya, ABD’yi uyardı

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, ABD’nin Ukrayna’ya daha uzun menzilli füze sağlaması halinde çatışmanın direkt tarafı olacağını söyledi.

Zaharova, gündemdeki bahislere ait düzenlediği haftalık basın toplantısında ABD’nin, Ukrayna’daki çatışmaları mümkün olduğunca uzatmaya ve bu durumu denetim etmeye çalıştığını belirtti.

ABD ordusunun son birkaç aydır Ukrayna ordusunu karşı taarruza hazırladığını ABD’li yetkililerin saklamadığını lisana getiren Zaharova, “O vakit bir sorum var; Ukrayna Silahlı Kuvvetleri mi yoksa Ukrayna ve Batı Silahlı Kuvvetleri mi? ABD dahil, Kiev rejimine istihbarat ve akın silahları sağladılar. Kusura bakmayın lakin bu artık danışmanlık hizmeti değil, bu ruhsal ve manevi takviye değil, bu direkt katılımdır” diye konuştu.

Zaharova, “Washington, Kiev’e daha uzun menzilli füzeler sağlamaya karar verirse kırmızı çizgiyi geçecek ve çatışmanın direkt tarafı olacak” sözünü kullandı.

Böyle bir durumda uygun karşılığı vereceklerini lisana getiren Zaharova, “Elimizdeki tüm araçlarla topraklarımızı savunma hakkımızı gizli tutuyoruz” formunda konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.