Okullar açılıyor, yeterlilik zili çalıyor! Yetim Vakfı’ndan kırtasiye kampanyası

Çocuklar uzun bir yaz tatilinin akabinde yine okullarıyla buluşmanın heyecanını yaşarken, bu telaşı diğer çocukların da yaşaması için çalışan Yetim Vakfı, “Okullar Açılıyor, Uygunluk Zili Çalıyor” sloganıyla bir kampanya başlattı. Kırtasiye takviye çalışmasıyla 24 ülkedeki binlerce çocuğun yüzü güldürmeye hazırlanan Yetim Vakfı, Kırtasiye Takviye Çalışmasıyla yetim çocukları kuşatarak onları yeni bir eğitim periyoduna hazırlayacak. 12 Eylül’de başlayacak olan 2022-2023 Eğitim Yılı öncesinde kampanya için tüm hazırlıklar tamamlandı.

MUTLU BİR BAŞLANGIÇ OLSUN

Yetim Vakfı, 2022 yılı Kırtasiye Dayanak Çalışması kapsamında Türkiye ile birlikte dünyanın 24 başka ülkesinde kampanya başlattı. Bu çerçevede hayırsever bağışçıların takviyeleriyle yetim çocuklara memnun bir okul başlangıcı yaptırabilmek için kolları sıvadı. Çalışmada çanta, kalemlik, kurşunkalem, tükenmez kalem, çeşitli derslere uygun defterler, boya kalemleri, sulu boya ve pastel boya, silgi, kalemtıraş, cetvel ve kitaplardan oluşan kırtasiye ve eğitim dayanak setleri yetim çocuklara ulaştırılacak.

AFRİKA, ASYA, BALKANLAR

Kampanya mühletince yetim ve öksüz çocuklar, yetimhane, yetim aile yerleşkeleri ve kimsesiz çocukların bulunduğu yurtlar ve konutlar ile toplumsal yetimlerin bulunduğu ülke ve bölgelerde dağıtım çalışmaları gerçekleştirilecek. Afrika’da Burkina Faso, Çad, Libya, Mali, Sudan, Togo, Tunus; Balkanlar’da Arnavutluk, Bosna-Hersek; Güney ve Güneydoğu Asya’da Bangladeş, Bangladeş/Arakan Mülteci kampları, Filipinler/Moro, Nepal, Pakistan, Sri Lanka;

Kafkasya’da Azerbaycan; Ortadoğu’da Filistin, Irak, İran, Lübnan, Lübnan/Filistin Mülteci kampları, Suriye, Yemen ve Türkiye olmak üzere toplam 24 ülke kırtasiye gereci takviyesi sunulacak ülkeler ortasında bulunuyor.

YETİM ÇOCUKLAR TABLOSU BELİRLİYOR

Proje yapılacak ülkelerin belirlenmesinde özel bilgiler kullanılıyor ve sistem titizlikle uygulanıyor. Ülkelerin belirlenmesindeki en değerli etkeni ise ülkedeki yetim çocuklar tablosu oluşturuyor. Çalışmalarda dünya yetim nüfusunun kıymetli bir kısmını barındıran ve son devir istatistiklerine nazaran dünyadaki her üç yetimden ikisinin bulunduğu Afrika kıtası öne çıkıyor. Afrika’yı yoksulluk ve doğal afetlerin yaşandığı Güneydoğu Asya ile savaş, kaos ve potansiyel kriz bölgeleri olmaları nedeniyle Ortadoğu, Balkanlar ve Kafkasya takip ediyor.

HAYIRSEVERLER NASIL TAKVİYE OLABİLİR?

“Bir çocuğun sırtındaki çanta, elindeki kalem, yüzündeki memnunluk da benden olsun” derseniz, 300 TL ile bir set ya da EĞITIM yazıp 9868e göndererek 10 TL bağışlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.