Niğde Bor-2 güneş güç santralinin kontratı imzalandı

Güç ve Natürel Kaynaklar Bakanlığı, güneş gücüne dayalı kapasitelerinin artırılması için açtığı ihaleyi kazanan firmayla Niğde Bor-2 güneş güç santralinin mukavelesi imzaladı.

İhaleyi Denizli firması aldı

Bakanlığın güneş gücüne dayalı Yenilenebilir Güç Kaynak Alanları (YEKA) tahsisine ait açtığı YEKA Güneş Güç Santrali (GES) – 4 Niğde Bor- 2 ihalesinde, Denizli firması Ecogreen Güç Holding A.Ş., 39 kuruşla verdiği teklifle kazandı.

Firma ve Bakanlık yetkilileri mukaveleyi imzaladı

Ecogreen İdare Heyeti Üyesi Cem Göçmen, Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Arif Keskin ve Güneş Gücü Küme Lideri Ali Korkmaz, Denizli firmasının YEKA GES-4 Niğde Bor-2 ihalesiyle almaya hak kazandığı 100 MWe güç üretecek güneş güç santralinin mukavelesini, Güç ve Natürel Kaynaklar Bakanlığı Güç İşleri Genel Müdürü Ömer Fazilet ile karşılıklı olarak imzaladı.

“Yatırımlara devam edeceğiz”

Firma olarak çok kısa müddet içerisinde Türkiye’nin en kıymetli yenilenebilir güç şirketlerinden birisi haline geldiklerine dikkat çeken şirketin İdare Konseyi Lideri Osman Uğurlu, bütün çalışma arkadaşlarını kutlayarak “Gücümüzü tabiattan, gücümüzü bu topraklardan alıyor ve yeniden bu topraklara yatırım yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz. Güneş güç santralimizin ülkemize iyi olmasını diliyoruz.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.