Müzikçi Kurtuluş Kuş’a cinsel akından en az 12 yıl mahpus istemi

Aydın’da B.B. (19) isimli kıza nitelikli cinsel taarruzda bulunduğu ileri sürülen müzikçi Kurtuluş Kuş (25) hakkında 12 yıldan az olmamak şartıyla mahpus cezası istemiyle dava açıldı.

Şarkıcı Kurtuluş Kuş hakkında 27 Şubat 2022’de Aydın’ın Efeler ilçesindeki otelde hayranı olan B.B. isimli kıza karşı ‘nitelikli cinsel saldırı’ hatasını işlediği teziyle iddianame hazırlandı.

İddianamede, Kuş’un ile B.B.’nin, toplumsal medya üzerinden tanıştıkları ve ‘kaybolan mesaj’ modunu kullanarak konuşmaya devam ettikleri belirtildi.

İkilinin, birinci olarak Kuş’un İzmir’de verdiği konser çıkışı yüz yüze görüştüğü akabinde Aydın’da yeniden konser çıkışında buluşup, otel odasında görüştüklerine iddianamede yer verildi. Bu görüşmede yakınlaşma olmadığı fakat Kuş ile B.B.’nin iletileşmeye devam ettikleri vurgulandı.

Kuş’un, olay tarihinde Aydın’a konser için gittiği, B.B.’yi de kente çağırdığı kaydedildi.

ŞARKICIYA DİRENMİŞ

B.B.’nin, ikramını vermek için saat 04.00 sıralarında, arkadaşlarıyla Kurtuluş Kuş’un kaldığı otele gittiğine de iddianamede dikkat çekildi. Bu sırada odada diğer bireylerin de bulunduğu, saatin ilerlemesiyle odadaki öteki bölmeye geçip sohbet ederken Kuş’un, B.B.’nin kıyafetlerini çıkarmaya çalıştığı belirtildi. Kuş’un istememesine karşın B.B. ile zorla birlikte olduğu iddianamede vurgulandı.

Kuş’a direnen B.B.’nin, yaşadığı acı nedeniyle attığı çığlıkların vazifeliler tarafından duyulduğuna da dikkat çekildi.

B.B.’nin olaydan sonra otele birlikte geldiği arkadaşlarına kendisini alması için bildiri atıp, makus şeyler yaşandığını söylediğine lakin sonrasında içine kapanıp, kimseyle görüşmediğine iddianamede yer verildi. B.B.’nin travma nedeniyle gerilim bozukluğu yaşadığının da altı çizildi.

B.B.’nin kanlı ve yırtılmış iç çamaşırlarını gören ebeveynlerinin durumu savcılığa bildirdiği belirtildi. Soruşturma kapsamında İsimli Tıp Kurumu’ndan alınan rapor da iddianamede yer aldı.

Raporda, mağdurun cinsel organında kolay tıbbi müdahaleyle giderilemeyecek nitelikte yırtığın olduğu belirlendi.

“ÇARŞAFTA VE YERDE KAN LEKESİ VARDI”

İddianamede, şahit sözleri de yer buldu.

Olay tarihinde Kurtuluş Kuş’un kaldığı odanın yan odasındaki M.A.T., “Kaldığım müddet zarfında bir aksiliğe rastlamadım lakin resepsiyona indiğimde vazifeliler bana, ‘Yan odanda bayan çığlık attı. Sen duymadın mı?’ dedi. Duymadığımı söylediğimde bağıran bayanın bir yakınını kaybettiği söz edildi” dedi.

Oteldeki paklık vazifelisi M.T.’nin ise “Oda içerisinde yatağın üzerindeki çarşafın kenarında ve yerde kan lekeleri gördüm. Çabucak resepsiyona gidip bilgi verdim” sözü iddianamede yer aldı.

SUÇLAMALARI REDDETTİ

Soruşturma kapsamında tabiri alınan Kurtuluş Kuş’un, B.B. ile isteğiyle birlikte olduklarını öne sürdüğü ve üzerine atılı suçlamaları reddettiği belirtildi. Lakin ikilinin daha evvel de bir ortaya geldikleri ve bu türlü bir durumun yaşanmadığı, alınan şahit sözlerinin B.B.’yi dayanaklar nitelikte olduğu, B.B.’nin yapılan muayenesinde alaka sonrası basit tıbbi müdahaleyle giderilemeyecek halde yaralandığı, Kuş’un B.B.’yi ‘nitelikli yaralama’ meydana getirecek formda yaraladığı kaydedildi.

Toplanan kanıtlar ve alınan tabirler ışığında Savcı, Kuş’un ‘nitelikli cinsel saldırı’ kabahatinden 12 yıldan az olmamak kuralıyla hapisle cezalandırılmasını talep etti.

“BULGULAR İSTEK OLMADIĞINI GÖSTERİYOR”

B.B.’nin avukatı Burcu Ece Güler, iddianameyle ilgili açıklamalarda bulundu:

“Müvekkilim kabahat duyurusunda bulunduğunda sanık olayı inkar etmişti. Muhtemelen evrakta saklılık kararı olduğundan kanıtları bilmiyordu ve olayın kapanacağını düşündü. Toplumsal medyada net bir biçimde olayı inkar edip, müvekkilimi tanımadığını ima etmişti. ‘Takıntılı bir hayran şikayeti’ demişti. Toplumsal medya gücünü kullanmış ve müvekkilime adeta atak kampanyası başlatılmıştı. Sanık, savcılık tabirinde ise müvekkili ile 2 defa görüştüklerini ve müvekkilimin isteğiyle bağlantıya girdiklerini söylüyor. Evraktaki bulgular müvekkilin isteğinin olmadığını net bir halde ortaya koyuyor. Müvekkilimle hayran ilgisinin ötesinde flört boyutunda ilgileri mevcuttur.”

“Müvekkilim olaydan büyük bir ziyan gördü ve ruhsal olarak yıprandı. Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin psikiyatri servisi 3 sefer yatış teşhisi koydu lakin ailesinden başka kalmaya hazır olmadığından tedavisine meskende devam etti. Farklı seferlerde intihar teşebbüsü oldu. İsimli tıp raporunda da her şey açıkça belirtilmiş. Tüm kanıtlar savcılık tarafından toplanmış. Olayın zorla gerçekleştiği belirtilip, iddianame düzenlenmiş. Sanık hakkında cinsel atak kabahatinin nitelikli halinden 12 yıldan az olmamak üzere mahpus cezası isteniyor. Sanık ağır ceza mahkemesinde yargılanacak. Adalete inancımız tam. Sanığın cezalandırılması ile birlikte müvekkilim de kendisini daha güzel hissedecektir.” (DHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.