Muharrem İnce’den adaylık eleştirlerine: Bırakın bu beklentileri; seçimi alacağız, Erdoğan’ı göndereceğiz

Cumhurbaşkanı adayı Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, adaylığıyla ilgili olarak süren tartışmalara tepki gösterirken, “Bu yorumları, bu beklentileri bırakın, işimize bakalım. Biz bu seçimi alacağız. Biz bu Erdoğan’ı göndereceğiz” dedi. 

İnce, Twitter’dan adaylığı ile ilgili gelen eleştirilere yönelik paylaşım yaptı. 

İnce, şunları kaydetti:

“Cumhurbaşkanı adaylığı söz konusuyken, ‘aday olamaz’ dediler. 100 bin imza toplanırken, ‘toplayamaz’ dediler. Şimdi adaylar netleşmiş, kesin adaylar açıklanmış, kuralar çekilmiş, pusulalar basılmış, ‘çekilir mi’ diyorlar. Seçeneksiz bırakarak seçim kazanma dönemi bitti. Bu yorumları, bu beklentileri bırakın, işimize bakalım. Biz bu seçimi alacağız. Biz bu Erdoğan’ı göndereceğiz.”

 
TIKLAYIN – Muharrem İnce: Seçmen yaşını 15’e düşürürsek ben birinci turda alırım
100 bin imza toplayarak cumhurbaşkanlığı seçimine girmeye hak kazanan Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’nin seçim sonuçlarında dengeleri değiştireceği konuşuluyor. Adaylığının CHP’nin oylarını böleceği tartışması sürerken İnce ise en çok AKP’den oy alacağını ileri sürüyor. Bazı araştırma şirketleri de İnce’nin en çok CHP ve İyi Parti’den oy çekeceği iddiasında. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir