Muğla Eczacılar Odası: Bin kişi ile Ankara çıkarmasına hazırız

Ülke genelinde aksiyon hazırlığında olan eczacıların, 32. Bölge Muğla Eczacı Odası konut sahipliğinde düzenlenen bilgilendirme toplantısı, miting havasında gerçekleştirildi. Eczacılar Ankara’da hareket kararı aldı.

İlaç yokluğu, eczacıların rutin ödemelerini dahi yapamayıp borç sarmalına girmeleri üzere problemlerin her geçen gün daha da büyümesi üzerine ülke genelinde hareket hazırlığında olan eczacıların 32. Bölge Muğla Eczacı Odası konut sahipliğinde düzenlenen bilgilendirme toplantısı, miting havasında gerçekleştirildi.

Kötü hava kurallarına karşın Muğla Ticaret Odası salonunda gerçekleşen toplantıda salon dolup taşarken, aksiyon süreci hakkında bilgilendirme yapıldı Muğla Eczacı Odası İdare Şurası Lideri Ecz. Kadir Serkan Tekin konuşurken konuşması sık sık alkışlarla bölündü.

“ANKARA’YA BİN KİŞİ İLE İŞTİRAK SAĞLAYACAĞIZ”

32. Bölge Muğla Eczacı Odası Lideri Kadir Serkan Tekin, birliktelik iletisi vererek iştirakin ağır olmasına dikkat çekti ve “Böyle bir iştirakle biz bu misyonun üstesinden geliriz” sözlerine yer verdi ve havanın berbat olmasına karşın salonu dolduran kalabalığa teşekkür etti. Lider Tekin’in konuşması salonda daima coşku yaratırken, “Hep birlikle, daima birlikte” sloganı da dikkat çekti. Tekin, hareketlilik sürecinde kademeli olarak yapılmaya başlanan ve bundan sonraki süreçte yapılacakları anlattı. Lider Tekin, “Eğer ki Ankara’ya miting yapmaya kadar uzanacak ise bu hareketimiz, burada 250 üyemiz var fakat ben Genel Liderime ve sizlere kelam veriyorum. Bin şahısla iştirak sağlayacağız bunun için elimizden geleni yapacağız. Muğla olarak her vakit birliğimizin ve üyelerimizin yanındayız” dedi.

250’DEN FAZLA ÜYE KATILDI

Toplantıya Türk Eczacıları Birliği Merkez Heyeti Lideri Ecz. Arman Üney, Türk Eczacıları Birliği Yüksek Haysiyet Divanı Ecz. Burak Söğütlü, Aydın Eczacı Odası Lideri Ecz. Sefa Karaarslan, Aydın Eczacı Odası Saymanı Ecz. Ahmet Tolga Yılmaz ve Muğla Eczacı Odası üyelerinden 250’den fazla kişi katıldı.

Aydın Eczacı Odası Lideri Ecz. Sefa Karaarslan da bir konuşma yaparak iştirak yoğunluğu için üyelere teşekkür etti. Toplantıda kelam alan Türk Eczacıları Birliği Merkez Heyeti Lideri Ecz. Arman Üney birinci andan bugüne hareketlilik sürecini anlatıp, iştirakteki yoğunluk için teşekkür ederek “Burada şunu görüyorum ki Muğla aksiyona hazır” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.