MHP başkanı Bahçeli Akşener’in ‘kadından imam olmaz’ kelamlarını Kılıçdaroğlu’na sordu: Buna ne diyeceksin?

MHP başkanı Devlet Bahçeli, gündeme ait yazılı bir açıklamada bulundu. MHP önderi, “Müstakbel başbakanlık pozu veren bir şahsın hal-i pürmelali mizah konusu olmasının yanı sıra, “kadından imam olmaz” çıkışı ve bu doğrultuda Cumhurbaşkanı adaylığı için yanıp tutuşan Kılıçdaroğlu’nun buna ne diyeceği, nasıl bir yorum getireceği hala belirsizliğini koruyan bir muammadır” dedi.

Bahçeli, kamuoyu araştırma şirketlerinin anketlerine ait, “Bilhassa Milliyetçi Hareket Partisi’ni ve Cumhur İttifakı’nı oy oranı bazında aşağı çekip zillet ittifakını yüksek gösteren laçkalaşmış kamuoyu araştırma şirketleri esasen dış irtibatlı hain bir kurgunun içimize kadar sızmış lejyonlarıdır. Bu köksüz anketçilerden elbette hukuk nezdinde ve maşeri vicdan eşliğinde hesap sorulacaktır” diye konuştu.

Bahçeli’nin açıklaması şöyle:

Türkiye’mizin istikrarlı ve tezli ilerleyiş ve yükseliş süreci hem ülke içinde hem de ülke dışında emeli ve gayesi makus olan siyasi zihniyetler ve bunun haricindeki menfur mihraklar tarafından dertle izlenmektedir. Bilhassa zillet ittifakı kaygıya düşmüş, telaşa kapılmıştır. Siyasi rant ve çıkar devşirmek uğruna toplumsal huzur ve inancı baltalayan, bu suretle fitne seferine çıkartılan muhalefet partileri Türkiye’nin ulusal ve tarihî haklarına kesif bir cephe açmışlardır. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Lideri ve başka zillet ortakları zıvanadan çıkmakla kalmamışlar, artık bayağılıklarını ve bağnazlıklarını her saha ve yerde deşifre etmişlerdir.

Türk siyaset hayatı ruhunu ve gururunu emperyalizme satan, kullanım ömrünü zalimlerin insafına bırakan malum ve mahut partiler eliyle karalanmış, sistematik olarak kundaklanmıştır.

‘İzahı ve sözü olmayan bir çarpıklık noktasına ulaşmıştır’

Karşımızdaki mide bulandırıcı tablo ülkemiz aleyhine olduğu kadar demokrasi ismine da vahim bir tehdit olarak besbellilik kazanmıştır. Bir masa etrafında toplanıp PKK ve FETÖ’nün senaryolarına gönüllüce boyun eğen altı partinin Türkiye aykırılığı, ulusal değerlerimizle kutuplaşması izahı ve tabiri olmayan bir çarpıklık noktasına ulaşmıştır. Emperyalizme taşeronluk yapan bu partilerin tezvirat ve tefrikaları da tahammül sonlarını tehlikeli formda aşmıştır. Şimdi Cumhurbaşkanı adayını dahi belirlemekten aciz bir siyasi güruhun hiç kuşkusuz aziz milletimize ve ülkemize sağlayacağı bir şey olmadığı üzere, bu kapsamda ümit var olması dahi boş bir hayal, boşuna bir beklentidir.

Müstakbel başbakanlık pozu veren bir şahsın hal-i pürmelali mizah konusu olmasının yanı sıra, “kadından imam olmaz” çıkışı ve bu doğrultuda Cumhurbaşkanı adaylığı için yanıp tutuşan Kılıçdaroğlu’nun buna ne diyeceği, nasıl bir yorum getireceği hala belirsizliğini koruyan bir muammadır.

Sokak sokak gezip konuştuğu esnaflarımızdan istediği karşılıkları alamayınca kabalaşan ve kaskatı kesilen zihniyetlerin ne düzgünlüğünden, ne iradesinden, ne de demokratik nezaketinden bahsetmek mümkündür.

‘Bu köksüz anketçilerden hesap sorulacak’

Bir kısım tetikçi gazeteciyi ve birtakım tasmalı anket şirketini maaşa bağlayan, belli aralıklarla algı operasyonu yaptıran partilerin foyası nihayetinde ortaya çıkmıştır. Demokrasi kalpazanları, hukuk katliamcıları, ulusal irade dolandırıcıları zillet ittifakı çatısı altında birleşmiş ve buluşmuştur. Aziz milletimizin iradesini gasp ve rehin almak emeliyle sipariş anketleri yayımlatanların düzenbaz siyaset taktikleri ayaklarına dolanmıştır.

Bilhassa Milliyetçi Hareket Partisi’ni ve Cumhur İttifakı’nı oy oranı bazında aşağı çekip zillet ittifakını yüksek gösteren laçkalaşmış kamuoyu araştırma şirketleri esasen dış kontaklı hain bir kurgunun içimize kadar sızmış lejyonlarıdır.

Bu köksüz anketçilerden elbette hukuk nezdinde ve maşeri vicdan eşliğinde hesap sorulacaktır.

Vaki hesaptan hiçbir demokrasi infazcısı kaçamayacaktır.

Türkiye’nin var oluş çabasını, 2023’ün muazzez maksatlarını, gücüne güç katan istikbal ve istiklal müdafaasını engelleme hevesinde olan ciğeri beş para etmez odaklar kesinlikle kaybedeceklerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.