Kılıçdaroğlu’ndan iktidara yakın medyaya ‘sosyal konut’ yansısı: ‘Erdoğan’ın propaganda aparatları’

İktidarın “Cumhuriyet tarihinin en büyük toplumsal konut projesi” olarak duyurduğu projenin detayları açıklandıkça tartışma da büyüyor. CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, iktidara yakın medyaya toplumsal medya hesabından reaksiyon gösterdi.

Twitter’dan paylaşım yapan Kılıçdaroğlu, “Erdoğan’ın propaganda aparatları. Konutlar yapılsın, devlet garanti versin, destekleyeceğim dedim, kara propaganda aparatlarının haber yapma hali işte bu… Genç muhafazakar; bu palavra ve talan tertibine son vermek senin elinde. Yaşlıları kandırıyorlar ancak sizleri kandıramıyorlar!” dedi.

“BANKER ERDOĞAN MISIN SEN? KÂFİ BE ADAM!”

CHP başkanı, toplumsal konut projesiyle ilgili Twitter hesabından paylaşım yapmış ve şu tabirleri kullanmıştı:

“Konut sıkıntısı gündemde. Tekraren ısıtılıp ısıtılıp insanımızın önüne konmuş bir proje. Yıllardır birebir kıssa. Erdoğan, biliyorum seçim öncesi para toplamak için yapıyorsun bunu. Ben toplumsal devletin savunucusu olarak toplumsal konutların yaygınlaşmasını canı gönülden istiyorum.

Sana inanalım istiyorsan, bu işe müteahhitlerin girmesi için hazineden gelir garantisi ver. Beşli çeteleri semirttin, asıl yoksul fukaranın konutu için garanti ver. Vermezsen, sen de biliyorsun ki bu proje bitmeyecek. Gerçi alışkınsın sen boş toprağa palavradan beton harcı dökmeye…

Ben de buradan taahhüt ediyorum, biz iktidara geldiğimizde bu garantilerin gerisinde duracağız. Erdoğan garanti vermezsen, bu proje bir Banker Yakup zihniyetinden ibarettir. Topla paraları yoksul fukaradan, seçim sürecini finanse et. Banker Erdoğan mısın sen? Kâfi be adam!”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.