İstanbul'daki ulaşım zammı ile ilgili flaş gelişme

İstanbul’daki ulaşım zammı ile ilgili flaş gelişme

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Tevfik Göksu, öğrencilerin yüzde 40 ulaşım zammından muaf tutulması için İBB Meclisine pazartesi günü teklif götüreceklerini bildirdi.

Göksu, Twitter hesabından “İstanbullu öğrencilerimize büyük müjde” başlığıyla yayımladığı videoda, gençlere şöyle seslendi:

“Sevgili gençler, sizlere bugün bir müjde vermek için huzurlarınızdayım. İstanbul Büyükşehir Belediyesi şu kullanmış olduğunuz öğrenci kartına yüzde 40 zam yaptı. Tabii bu yüzde 40 zam sizi okula, kütüphaneye giderken, okuldan tekrar evinize dönerken, sizin için bir takım zorluklar ortaya çıkartacak.

Düşündük ki öğrencilerimiz dersleriyle, Türkiye’nin geleceğini inşa etmekle meşgul olsunlar, başarıya odaklansınlar. Dedik ki AK Parti olarak Cumhur İttifakı olarak pazartesi günü İBB Meclisi’ne bir teklif sunalım. Bu teklifte öğrencilerimiz için bu yüzde 40 zam geçersiz olsun ve bu yüzde 40’ı İBB sübvanse etsin. Böylece İETT de zarar görmesin, öğrencilerimiz de kazansın, İETT de kazansın istedik. Hayırlı olsun. Pazartesi günü Meclis’e sunuyoruz.”

İstanbul’da ulaşıma yüzde 40 zam

 

Haydar’a da zam geldi

 

Mart ayı enflasyon rakamı açıklandı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.