İstanbul’da iki gencin mevtinde ‘toplu intihar’ argümanı

İstanbul’da Cemre B.(20) Mehmet Bilal B. (23) bir konutta başlarından vurulmuş olarak bulundu. Cemre B. hayatını kaybetti. Mehmet Bilal B. ise hastaneye kaldırıldı. İki ismin, Y.İ.B. isimli arkadaşlarıyla intihar etmek için bir ortaya geldiği öğrenildi. Y.İ.B.’nin arkadaşlarının cesedini görünce toplu intihardan vazgeçtiği belirtildi.

Olay, Kartal, Esentepe Mahallesi’nde bulunan 5 katlı binanın 3. katında yaşandı.

Teze nazaran, Cemre B., Mehmet Bilal B. ve arkadaşları Y.İ.B., sabah saatlerinde meskende bir ortaya geldi.

Konutta görüşen arkadaşlardan Cemre B. ve Mehmet Bilal B. başlarından vuruldu. İki isim kanlar içerisinde kalırken Y.İ.B. sıhhat takımlarını aradı.

Olay yerine gelen takımlar Cemre B.’nin hayatını kaybettiğini belirledi. Ağır yaralı Mehmet B. ise hastaneye kaldırıldı.

“İNTİHAR İÇİN BİR ORTAYA GELDİK”

Polis olayla ilgili Y.İ.B.’nin sözüne başvurdu. Y.İ.B., “Biz 3 arkadaş intihar etmek için anlaştık. Sabah bir ortaya geldik. Bir arkadaşımızdan tabanca aldık. Cemre ve Mehmet Bilal tabanca ile başlarına ateş ettiler. Onları o halde görünce, vazgeçerek sıhhat gruplarına haber verdim.” dediği öğrenildi.

‘BENİ BİLAL’İN YANINA GÖMÜN’

Gençlerin toplu intihar için bir ortaya geldiği öğrenilirken, 3 gencin de intihar notu ortaya çıktı.

Cemre B.’nin notunda “Diyarbakır ve Adana’ya gömmeyin, beni Bilal’in yanına gömün” dediği belirtilirken ailesine de “Beni sevmeniz için her şeyi yaptım” halinde not bıraktığı öğrenildi.

‘SİZİ ÇOK ÜZDÜM’

Ağır yaralı olan Mehmet Bilal B.’nin ise  “Burak ağabey sana layık olamadım… Babam üzereydin. Anne ve baba sizi de çok üzdüm. Kusura bırakmayın” dediği öne sürüldü.

‘SİZİ ÇOK ÜZDÜM’

Son anda intihardan vazgeçen Y.İ.B.’nin mektubunda ise “Bugün hayatımın son günü, sizden tek isteğim amcamın yanına gömün. Bilal’i de benim yanıma, yan yana gömün” dediği öğrenildi.

Cemre B.’nin cesedi İsimli Tıp Kurumu Morguna götürülürken, soruşturmanın sürdüğü öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.