İstanbul’da 6 Mayıs Cumartesi Günü Bazı Yollar Trafiğe Kapatılacak: Hangi Yollar Kapalı Olacak?

14 Mayıs cumhurbaşkanlık ve milletvekilliği seçimlerine az bir zaman kala seçim mitingleri devam ediyor. Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün İstanbul’da büyük bir miting gerçekleştirecek. 6 Mayıs 17:30’da Maltepe Orhangazi Parkı’nda düzenlenecek mitinge binlerce insanın katılması bekleniyor. Miting nedeniyle ise İstanbul’da bazı yollar trafiğe kapatılacak. Bu kapatılan yollar için ise alternatif güzergahlar belirlendi. Peki İstanbul’da hangi yollar kapalı olacak? Alternatif güzergahlar neler? İşte detaylar…

Herkesin heyecanla beklediği 14 Mayıs 2024 cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerine bir haftadan az bir zaman kaldı.

Seçimlere az bir zaman kala Cumhurbaşkanı adayları ve partiler, seçim mitinglerini hızlandırmaya başladı.

Cumhur ve Millet İttifakı liderleri, Türkiye’nin dört bir yanına giderek halka sesleniyor ve vaatlerini söylüyor.

Cumhur İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan, 7 Mayıs 2023 Pazar günü ”Yüzyılın Mitingi” adıyla İstanbul Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi’nde miting düzenleyecek. Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun İstanbul mitingi ise 6 Mayıs 2023 Cumartesi günü saat 17:30’da Maltepe Orhangazi Şehir Parkı’nda yapılacak.

Düzenlenen mitingler sebebiyle İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü, 6 Mayıs Cumartesi günü bazı yolların kapatılacağını duyurdu.

6 Mayıs Cumartesi İstanbul’da Hangi Yollar Kapalı?

İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü, bugün Maltepe’de yapılacak miting için açıklamada bulundu. Açıklamada miting nedeniyle trafiğe kapatılan yolları duyurdu.

Alınan tedbirler kapsamında 6 Mayıs Cumartesi sabahı saat 06:00’dan itibaren Turgut Özal Bulvarı (Maltepe – Kartal Sahil Yolu) (Küçükyalı Maltepe Evlendirme Dairesi önü ile Kartal Çanakkale Caddesi Kavşağı arasında kalan kısım) ve bu caddeye çıkan tüm sokaklar trafiğe kapalı olacak.

Alternatif Güzergahlar Neler?

İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü trafiğe kapatılan yollara alternatif güzergah belirlediklerini açıkladı. Bu yollar yerine D-100 Karayolu ve Kemeraltı Caddesi alternatif güzergah olarak belirlendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir