CHP Esnaf Masası 14 vekille Erzincan’da

CHP Esnaf Masası 14 vekille Erzincan’da

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba başkanlığındaki CHP Esnaf Masası, Erzincan’da esnaf başta olmak üzere sanayi, ticaret ve meslek odaları, sivil toplum kuruluşları ve derneklerle birlikte vatandaşların sorunlarını dinledi.

VERİLEN ZAMLAR İKİNCİ AYDA ERİDİ

Erzincan’da parti binasının önünde basın açıklamasında bulunan Ağbaba, çalışana verilen zamların yeterli olmadığı vurgusunda bulunarak, şunları söyledi:

– Üretici enflasyonu üç hanelere çıkarak yıllık yüzde 105 arttı. Bunun anlamı önümüzdeki günlerde üretici fiyat endeksindeki artış, tüketici enflasyonuna yansımaya devam edecek. Ayrıca bugün ve dün gelen zamlar ise bu enflasyona dâhil değil. Son benzin ve motorin zamları bu enflasyona dâhil değil.

– Gıda da KDV indirimi olmasına rağmen enflasyonumuz yüzde 54,4 olmuş durumda. Gıda enflasyonunun yıllık artışı yüzde 64,47 gıda enflasyonundaki artış, memura, memur emeklilerine ve emeklilere verilen zammın tam iki katı. Emeklilere, memurlarımıza ve asgari ücretlilere verilen zamlar, enflasyondaki artış ile yılın ikinci ayında erimiş durumda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.