Cenk Tosun: Beşiktaş’ta kaptanlık yapmayı çok isterim

Sakatlıklar yüzünden istenileni veremediği Everton mesleğinin akabinde Beşiktaş’a geri dönen Cenk Tosun, yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.

Röportajında birbirinden çarpıcı kelamlar söyleyen Tosun, “İyiyim, güzelim, yorgunum. Ancak çok hoş geçiyor günler. Çok hoş bir his yaşıyorum. Kısa bir tatile çıkmışım üzere. Yuvama, meskenime, beni Cenk Tosun yapan yere döndüm. Çok memnunum.” diyerek hislerini lisana getirdi.

İşte Cenk Tosun’un açıklamalarından satır başları…

“Çok büyük umutlarla İngiltere’ye gittim. Premier Lig’i her vakit hayal ediyordum. Üzülerek de gittim bir taraftan. Beni Cenk Tosun yapan kulüpten ayrılmak kolay olmadı. Yeni macera başkadı. Her şey hoş gidiyordu. Hoca değişimleri ve sakatlıklar beni etkiledi. Performansımda dalgalanmalar oldu. Ancak çok hoş bir deneyim oldu. Daha güçlü, daha deneyimli bir Cenk geldi. Gaziantepspor’dan buraya geldiğim hırsla geldim. Tekrar açım. Şampiyonluk ve başarılara açım. Bu sene çok katkı vermeyi düşünüyorum. Hepsi çok pahalı hocalar. Ancelotti Şampiyonlar Ligi’ni kazanan hoca. Hepsiyle çok âlâ anlaştım. Fakat en çok şey katan Ancelotti oldu diyebilirim. Saha içinde ve saha dışında uygun bir insandı. Çok paylaşımcıydı. Yalnızca futbol değil, futbol dışında da kimi şeyler öğretti bana.”


“Şenol Hoca bana daima takviye oldu”

“Hayatımda iki Şenol var, ikisi de çok bedelli. Babam esasen daima benimle. Ağabey-kardeş üzereyiz. Menajerliğimi de yapıyor. Şenol Güneş de benim düzgün ve makûs vaktimde daima gerimde durdu. Baht verdiği periyotta genelde güzel performanslar gösterdim. Ülkemiz için çok pahalı bir insan kendisi. A Ulusal Kadro’da gençleştirme durumu var. Her şey değişti. Kolay şeyler değil. İki maç sonra muvaffakiyet bekleyecek bir vakit yok. Ulusal Kadro için vakit tanınmalı. Ben de orada artık gereken ağabeyliği yapacağım. Uygun yerlere geleceğiz. Son turnuvada uygun sonuçlar aldık. Devam ettirmek istiyoruz.”


“Serdar Dursun ön planda”

Öte yandan santrfor konusunda Türkiye’nin artık daha şanslı olduğunu söyleyen deneyimli golcü, “Bir orta hiç forvet çıkmıyordu. Burak ağabey ile ben vardım. Artık birçok isim var. Performanslarıyla güzel işler yapan Serdar Dursun var. O konumda ıstırap olacağını düşünmüyorum gelecek yıllarda.” şeklinde konuştu.

“Pazarlık konusuna girmedim”

Konuşmasının devamında pazarlıkların uzamasıyla alakalı da konuşan Cenk Tosun, “Başkandan Allah razı olsun. Dediğinin gerisinde durdu. Güç dönemimde bile bana yardımcı oldu. Beşiktaş’ın kapısının açık olduğunu gösterdi. Premier Lig’den geliyorum. Her vakit aklımda Beşiktaş vardı. Ortamızda büyük bir pazarlık olmadı. Pazarlık konusuna girmeyiz. Bu işin uzaması çok farklı şeylerle ilgiliydi. Şu anda memnun olduğum yerdeyim. Beşiktaş’a geri döndüm. 2014, 2015, 2016’da çok hoş arkadaşlıklar hatta kardeşliğimiz vardı. Çok hoş bir oyuncu kümemiz vardı. Masadan herkes ayrılmaya başladı. Ta ki yalnızca Necip kalana kadar (gülerek). Necip’i de yalnız bırakmak olmaz. Ben de geri döndüm. Umut Meraş, Kartal olsun, birçok arkadaşımız var.” dedi.

“Kaptanlık takımına dahil olmak isterim”

Başarılı oyuncu konuşmasının sonlarına gerçek ekip kaptanlığını çok istediğini de şu sözlerle söyledi:

“Ailemi çok seviyorum. Bunu her yerde söylüyorum. Babamın değerini herkes biliyor. Buralara geldiysem babam sayesinde geldim. Hem ben hem de ablam için çalıştı. Evlenince eşim ve çocuklarım var. Meskende hayatı bana kolaylaştırıyorlar. Avusturya’dan herkese selam gönderiyorum. Kaptanlık için hoca ile görüşmemiz olmadı. Gaziantep’ten gelen toy bir Cenk Tosun yok. Hocam bana kaptanlığı layık görürse erdemle üstlenirim. Kardeşlerim ve arkadaşlarım da beni hürmetle destekliyorlar. Severek o konumu üstlenmek isterim. Lakin hocanın kararı bu. Kaptanlık takımına dahil olursam, üstüme düşeni yaparım.”


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.