Bülent Arınç’tan ‘AKP iktisat için gelecek vadediyor mu’ sorusuna cevap

AKP’nin kurucuları ortasında yer alan eski TBMM Lideri Bülent Arınç, TV5’de yayınlanan “4. Güç” programına katılarak Mustafa Deniz ve Hasan Basri Akdemir‘in sorularını cevapladı.

Son periyotta AKP’ye yönelik tenkitleriyle gündeme gelen ve Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Şurası (YİK) Üyeliği’nden istifa eden Arınç, Mustafa Deniz’in “AK Parti hükümeti iktisada dair bir gelecek vadediyor mu sizin gözünüzde?” sorusuna karşılık verdi.

“AÇIK YÜREKLİLİKLE VERECEK BİR KARŞILIĞIM YOK”

Arınç, “” tabirlerini kullandı.

BAHÇELİ’NİN ‘NATO’DAN ÇIKALIM’ TEKLİFİNE: BUNLARI ÇOK ÖNEMLİ ŞEYLER OLARAK GÖRMÜYORUM

Arınç ayrıyeten, MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli’nin NATO’dan çıkma ihtimalinin kıymetlendirilebileceği teklifine ait soruya karşılık verdi.

“Bu pahalandırılacak bir şey değil. Beni mazur görün. Bu türlü yüksek siyasette benim aklım ermez” diyen Arınç, “Yani şuradan çıkalım da Şangay Beşlisi’ne girelim diyenler de vardır. Bunlar çok önemli şeyler olarak görmüyorum. Söylem edilmesi bile sıkıntı.  Türkiye’de hukuk kırık dökük de olsa vardır. Adalet, yıpranmış da olsa vardı. Taşradaki yargıçların verdiği kararları en sonunda Ankara’da Yargıtay’da inceleyecek, yargıçlarımız de var. Başta yapılan yanlışları sonunda düzeltebilecek. Fakat olağan geçen vakit prestijiyle telafi çok sıkıntı olan hukuk katliamlarını yaşadığımız Türkiye’de onlara güvenebilirsiniz. Yani NATO’dan çıkalım. Anayasa Mahkemesini kapatalım. Bu siyaset usulüne ben çok alışık değilim. O yüzden Sayın Bahçeli’nin kelamlarını tartışmak isteyen arkadaşlarımız rahat tartışabilir” sözlerini kullandı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.