Boğaz ağrısı mı çekiyorsunuz? Bu usuller boğaz ağrısını yatıştırabilir

Soğuk kış günlerinde çoklukla rastladığımız boğaz ağrısına ve bununla birlikte çoklukla bir grip ve soğuk algınlığı dalgası da eşlik ediyor. Mevsimsel değişim ve alerjide boğaz ağrısını tetikleyebiliyor. Hiç kimse hayat kalitesini düşüren boğaz ağrısından hoşlanmaz. Neyse ki, boğaz ağrınızı gidermenin birçok yolu var. Bugün sizin için dokuz ipucumuz var.

Bu formda, ağrı siz farkına varmadan gitmiş olacak.

1. UYKU

Sağlık oyununuzun doruğuna geri dönmenin en düzgün yolu, düzgün ölçüde uyku almaktır. Bu nedenle, gereğince dinlendiğinizden emin olmak için biraz erken yatın. Böylelikle bedeniniz daha süratli güzelleşir.

2. ÇAY

Bal, çok uzun vakittir boğaz ağrısına karşı ana ilaçlardan biri olmuştur. Tatlı sıvı ağrıyı yatıştırır ve tıpkı vakitte bir anti-inflamatuar fonksiyonu vardır. Bu yüzden çayınıza bunu eklemek akla yatkın olur. Çayınıza biraz daha canlılık kazandırmak için şifalı baharatlar ekleyebilirsiniz. Tarçın ağrıyı giderir, karanfil balgamı çözer, zerdeçal iltihap önleyicidir ve acı biber toksinleri temizler. Tarçın, karanfil, zerdeçal ve biraz da acı biberden bir çay yapın. Biraz zencefil ve biraz bal ekleyin ve hazırsınız!

3. BUZ

Buzlu su sıcak çayın tam karşıtıdır, lakin boğazı da yatıştırır. Soğuk bir buz patlaması boğazınızdaki ağrıyı hafifletir. Tekrar de içinde rastgele bir süt eseri olmayan bir buzlu içecek seçin, zira süt eserleri boğazı tahriş eder.4. TAVUK ÇORBASI

Boğaz ağrısı için asırlık bir deva tavuk çorbasıdır. Tavuk çorbası, sinüslerinizdeki mukus ölçüsünü azaltmaya yardımcı olacak ve bu da boğazınızın daha az tahriş olmasına neden olacaktır.

5. TUZLU SU İLE GARGARA YAPMAK

Büyük bir bardak kaynar su ile bir çay kaşığı tuzu karıştırın. Bunu soğumaya bırakın ve akabinde gargara yapmak için kullanın. Tuz, anti-inflamatuar çalışır.

6. SERT ŞEKER

Daha fazla tükürük oluşturmak için bir kesim sert şeker yahut meyankökü emin. Bu boğazı da rahatlatacaktır. Ayrıyeten mağazalarda birebir tesire sahip tonlarca boğaz spreyi bulunmaktadır. Bunlardan kimileri ayrıyeten birtakım ağrı kesici özelliklere sahiptir.7. BUHARLAMA

Sıcak bir banyo yahut sıcak duş alırken çıkan buhar, mukoza zarlarını nemlendirir ve bu da onların daha az tahriş olmasına neden olur. Küvette yahut bir tas sıcak suyun üzerinde buharda durmaya karar verirseniz, burnunuzu ve boğazınızı açmak için suya biraz nane yağı ekleyin.

8. UYGUN NEM

Kuru bir mesken, tahriş olmuş mukoza zarlarına neden olabilir. Nemlendirici takarak konutunuzdaki nem düzeyinin gerçek olduğundan emin olun. Bu bir seçenek değilse, radyatörün üzerine küçük bir kase su da koyabilirsiniz.

9. DOKTOR

Boğaz ağrınız olması gerekenden çok daha uzun mühlet devam ediyor mu? Yoksa birdenbire boğazınızda ateşle birlikte vahim bir ağrı mı var? Hekiminizi ziyaret edin zira boğazda enfeksiyon iltihabı olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.