Bitcoin Çöküşlerini Bilen Efsane: Bu 3 Coin Düzeltme Görecek!

Lider kripto Bitcoin, 30 bin doların üstünde kalmayı başarsa da ivmesini kaybetti. BTC ile birlikte piyasanın genelinde de bir durgunluk hakim. Bu ortamda Bitcoin çöküşlerini isabetli tahmin eden bir analist, BTC için ‘maksimum acı’ senaryosunu paylaştı. Ayrıca analist, iki rakip altcoin’e ilişkin görünümünü güncelledi.

Bitcoin için ‘maksimum acı’ senaryosu

Kripto para piyasası, yükselişe geçtiği Haziran’ı geride bıraktı. Düzenleyici baskıların altında zor günler geçirse de direnmeye devam ediyor. Bununla birlikte Bluntz takma adlı, Bitcoin’in (BTC) 2018 ayı piyasasının dibini tahmin eden bir analist, lider kripto paranın bir sonraki yükselişi başlamadan önce hem boğaları hem de ayıları tasfiye edecek bir senaryo açıklıyor. Analistin isabetli tahminleri için Kriptokoin.com’un bu makalesine göz atınız.

Analist, Bitcoin’in kısa bir süre için 31.500 dolar civarındaki yıllık zirve seviyesinin üzerine çıkacağını öngörüyor. Ancak, bunun bir boğa tuzağı olduğunu belirtiyor. Bu yüzden, BTC fiyatının daha sonra muhtemelen 29.500 dolara kadar düşeceğini tahmin ediyor. Bluntz, Bitcoin’in geri çekilmenin ardından yükseliş trendinin bir sonraki aşamasına başlamasını bekliyor. Bu nedenle, 29.500 dolara hareketin muhtemelen bir ayı tuzağı olacağını vurguluyor. Bu bağlamda analist, şu açıklamayı yapıyor:

Bu senaryo, BTC’de mümkün olduğunca çok insanı mahveden maksimum acı hareketini içeriyor. Buna göre BTC, 31.500 doların en yüksek seviyelerini alacak ve ardından gerçek gönderme gerçekleşmeden önce 29.500 doların en düşük seviyelerine geri dönecek.

Kaynak: Bluntz / Twitter

Basın zamanında Bitcoin, günlük bazda yaklaşık %1 kayıpla 30.527 dolardan işlem görüyordu.

Bluntz, ralli öncesi rakip altcoin’ler için düzeltme bekliyor

Kripto analisti, Bitcoin’e karşı Ethereum’un (ETH/BTC) yükseliş sinyalleri verdiğini söylüyor. Bu nedenle Ethereum’a da bir göz atıyor. Bluntz’a göre, ETH/BTC’nin boğa düzeni, Ethereum ve USD paritesinin küçük geri çekilmelerle rallilere tanık olacağını gösteriyor. Buradan hareketle analist, şu değerlendirmeyi yapıyor:

Hem en yüksek hem de en düşük seviyeleri süpürdükten sonra ETH/BTC’de son derece boğa eğilimli dört saatlik bir grafik oluşuyor. USD paritesinin sahip olduğundan daha derine çekilebileceğini düşünüyordum. Ancak ETH/BTC paritesindeki bu kurulumla belki de buradan çok az geri çekilmeyle işaretlemeye başlıyoruz.

Kaynak: Bluntz / Twitter

Basın zamanında lider altcoin Ethereum, günlük bazda %1,7 kayıpla 1.915 dolardan el değiştiriyordu.

Bluntz ayrıca Ethereum’un rakibi Solana’yı (SOL) da radarına aldığını söylüyor. Analist, SOL’un önümüzdeki günlerde tersine dönmeden ve 24 dolara doğru yükselmeden önce 18 dolar seviyesine kadar düzeltmesini bekliyor. Bu konudaki tahminini bir grafik eşliğinde şu şekilde ifade ediyor:

Bu hafta long pozisyonlara eklemek için SOL’da böyle bir şeyi takip ediyorum.

Kaynak: Bluntz / Twitter

Basın zamanında Solana günlük bazda %3,17 kayıpla 18,83 dolardan el değiştiriyordu. Bu seviye, analistin düzeltme beklediği seviye ile uyumlu görünüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx