Bakan Varank, CNN TÜRK’te… ‘Değişimi takip eden bir partiyiz’

İşte Bakan Varank’ın açıklamalarından öne çıkanlar…

Bir savaş hali olduğunda milletvekilliği seçimi yapılmış olsa da mevcut başkan çağırır. Devlette devamlılık esastır.

Türkiye Yüzyılı diyoruz. Önümüzdeki yüzyılda bölgesine değil dünyaya damgasını vuracağına inanıyoruz. Arkadaşlarımız görev alacaklar. Toplumdaki değişimi okuyabilen bir partiyiz. Cumhurbaşkanımızın siyaset anlayışında bu var. Değişim kovalayan, değişimi takip eden biziz. Hem milletvekilliği listelerinde yaptık. Cumhurbaşkanımız kabineyi ilan edecek. Biz ilkeleri olan partiyiz. Seçimleri kazanmamıza rağmen, Cumhurbaşkanımız 16. seçimi çoğunlukla kazanmış olmamıza rağmen 3 dönem kuralını uygulayan başka bir parti var mı yok?

 

“MUHALEFET YENİLGİYİ TATTI AMA DEĞİŞİM SİNYALİ ALAMIYORSUNUZ”

Muhalefet yenilgiyi tattı ama değişim sinyali alamıyorsunuz. Genel başkan koltuğu bırakmayacağım diyor. Cumhurbaşkanımızın başarısı buradan geliyor. Türkiye Yüzyılı’nda geniş kadroyuz. Takımda oynatılacak oyuncular önemli ama koordinasyonu sağlayacak olan takım kaptanı olduğu için her bir arkadaşımız değerli.

Seçim döneminde biz sıklıkla şunu dile getirdik. Karşımızda muhalefet vardı, pazarlık siyaseti yürütmeye çalışıyordu. Bakanlık, cumhurbaşkanlığı yardımcılığını kazanç olarak gören ve adeta bir miras paylaşımı olarak gören siyaset anlayışı var. Biz bunu hiçbir zaman yapmadık. Makam veriliyorsa bu sizin sorumluluğunuz ve vatandaşa hizmet etmek için görevi yerine getireceksiniz. Verilen görevi layıkıyla yerine getirmek önemli. Cumhurbaşkanımız istişarelerini yapıyor, kurmaylarıyla oturup konuşuyor. Takımın kaptanı iyi olduğu için onunla çalışacak ekipler de onun temposuna ayak uydurup görevlerini yerine getiriyorlar.

Şu anda dünyadaki en tecrübeli lider Cumhurbaşkanımız. Baktığınızda 21 yıldır iktidarda, başbakan, cumhurbaşkanı olarak dünya siyasetine etki ettiğini ve edebileceğini göstermiş bir lider. Son dönemde Türkiye bölgesel güç olmaktan küresel güç olmaya doğru ilerliyor. Kabiliyetleriyle, yaptıklarıyla, potansiyeliyle tüm dünyanın gündeminde olan bir ülke. Demokrasi şöleni halinde geçen bu seçimi kazanması dünya başkentlerinde dikkat çekici oldu. 16. seçimi cumhurbaşkanımız kazandı. Katılıma baktığımızda her biri demokrasi şöleni şeklinde geçti. Çatışmanın tarafı olan ülkeler bile aynı saygınlıkla cumhurbaşkanımıza yaklaşıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx