Avcı Balinalar, MANA ve Bu 7 Altcoin’in Peşine Düştü!

Blockchain platformlarından istatistik toplayan WhaleStats, on-chain cüzdan takipçisi, en büyük bin balina cüzdanın son 24 saat içerisindeki işlemleri hakkında bilgi verdi. Siteye göre yarım trilyon SHIB satın alımıyla birlikte, 45 milyon dolar civarında MANA token’ın da hodling pozisyonunda tutulduğu belirtti. Bu arada, SHIB topluluğundaki bazı kişiler, Ethereum merge’ünün SHIB üzerinde olumlu etkileri olmasını bekliyor.

Balina cüzdanlarında SHIB, LINK, UNI, MANA var

Yakın tarihli bir tweet’te WhaleStats, Pazartesi gününden bu yana, en büyük Ethereum balinalarının SHIB’de 6 milyon dolar satın aldığını ve bu da mevcut SHIB/USD döviz kurunda 475.435.816.164 SHIB’e eşit olduğunu bildirdi. Pazartesi günü, balinalar SHIB coin’lerinden 147 milyon dolardan fazla elinde tuttu. Son zamanlarda, WhaleStats, bu cüzdanların 153,202,373 dolar değerinde Shiba Inu içerdiğini bildirdi.

Cüzdanlarda, SHIB dışında, 113.8 milyon dolarlık BIT, 66.5 milyon dolarlık LINK bulunmakta. Ayrıca 63.7 milyon dolarlık MKR, 62.5 milyon dolarlık LOCUS var. Öte yandan 54.929 milyon dolarlık UNI, 45.9 milyon dolarlık MANA ve 41.021 milyon dolarlık MOC da balinaların portföyünde yer alıyor.  Twitter kullanıcısı Lucie Sasinkova, yaklaşan Ethereum yükseltmesi Merge’ün, piyasaya sürüldükten sonra SHIB ve Shibarium Layer 2 çözümü üzerinde büyük bir olumlu etkisi olacağını tweetledi.

SHIB, Ethereum üzerinde çalışıyor ve Shibarium da bu Blockchain’de piyasaya sürülecek. Lucie Sasinkova tweetinde; “SHIB’nin daha hızlı transferler ve düşük ücretler almasını bekliyor, bu da SHIB’nin toplu olarak benimsenmesinin temeli olabilir,” dedi.

Merge için neredeyse bir hafta kaldı

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Merge, 15 Eylül’de gerçekleşecek. Bugün, Ethereum – Bellatrix hard fork’unda Blockchain’i Merge için hazırlayacak bir başka önemli olay gerçekleşiyor. Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin, topluluğa günümüzün hard fork’unu hatırlattı. Tüm staker’ların müşterilerini güncellemeleri gerektiğini tekrarladı.

Bu sırada Bitcoin, Çarşamba günü 19.000 doların altında işlem gördü. Kripto para birimleri, geleneksel finansal piyasaları takip ederken ETH fiyatı 1.500 dolar ile flört etti. Yayınlandığı sırada, Bitcoin, borsadan gelen verilere göre son 24 saat içinde yaklaşık yüzde 5,9 düşüşle Coinbase’de 18.794 dolardan işlem görüyor.  Çarşamba günkü kayıplar, Bitcoin’i, 2022’deki en düşük 17.600 dolar aralığına geri getiriyor.

Ethereumun son 24 saatteki kayıpları, Coinbase verilerine göre yüzde 8,6 düşüşle 1,518 dolardan işlem gördüğü için Bitcoin’den bile daha büyük. Traderlar, Merge’den önce son birkaç hafta içinde Ethereum’un yerel varlığına odaklanmıştı. Ancak ağın yakın zamanda proof-of-stake’e geçecek olmasına rağmen, token şimdi daha geniş finansal piyasalarla aynı çizgide.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.