Aracında unutulan 50 bin TL’yi sahibine teslim etti

Van-Edremit güzergahında minibüs kullanan Adil Gül, aracında bir çantanın unutulduğunu fark etti. İrtibat bilgisi için çantanın içine bakan minibüs sürücüsü Gül, çantanın parayla dolu olduğunu gördü. Paranın İranlı turistlere ilişkin olduğunu anlayan Gül, çantanın sahibine ulaşmak için teşebbüslerde bulundu. Bunun için tıp şirketiyle irtibata geçerek çantanın sahibini tespit eden Gül, daha sonra ulaştığı turistlere çantayı teslim etti. Türk lirası ve dolardan oluşan para çantasını teslim alan İranlı turistler büyük sevinç yaşadı. Turistler, parayı teslim eden minibüs sürücüsü Gül’e teşekkür etti.

“Bize yakışan helallikten şaşmayalım”
İHA muhabirine konuşan Adil Gül, İran asıllı turistlerin minibüsünde paralarını unuttuklarını belirtti. Yolcuların eşyalarını unutabileceğini fakat kendilerine yakışanın ise helallik olduğunu tabir eden Gül, insanlık misyonunu yerine getirdiğini kaydetti.

“Vanlılar hoş insanlardır”
Bindiği minibüste parasını unuttuğunu lisana getiren İran asıllı Hasan Revizade ise “Allah kendilerinden razı olsun. Bize paramızı takdim ettiler. Tebriz’den buraya geldik. Van milletine teşekkür ederiz. Türk milletinden de bunu bekleriz. Vanlılar hoş insanlardır. Daha evvel bu türlü bir durumla karşılaşmadık. Çok paradır. Buralarda kaybolurduk” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.