ALES başvurusu ne vakit? ALES imtihanı ne vakit?

ÖSYM tarafından düzenlenen ALES imtihanına yönelik araştırmalar müracaat tarihinin gelmesiyle sürat kazandı. ALES, her yıl ÖSYM tarafından ilkbahar devri ve sonbahar devri olarak iki sefer düzenleniyor. ALES müracaat süreçleri bugün itibariyle başlıyor, 4 Temmuz tarihine kadar devam edecek.

Akademik meslek hedefleyenlerin katıldığı ALES 2022 imtihanı 21 Ağustos tarihinde gerçekleştirilecek. ALES müracaatları sona ermesinin akabinde adayların giriş dokümanları açıklanacak ve imtihan giriş yerleri açıklanacak. ALES müracaatları ÖSYM AİS sayfası üzerinde yapılacak.

ALES MÜRACAATLARI NE VAKİT?

ÖSYM’nin belirlediği imtihan takvimine nazaran, 2022-ALES/2 imtihanı için müracaatlar 24 Haziran tarihinde alınmaya başlanacak ve 4 Temmuz tarihinde sona erecek. ALES imtihanı ise 21 Ağustos tarihinde uygulanacak.

ALES MÜRACAAT FİYATI BELİRLİ OLDU MU?

ALES müracaat fiyatı şimdi aşikâr olmadı. Bu yılın birinci ALES imtihanında müracaat fiyatı 185 lira olarak belirlenmişti. İkinci imtihanda da ALES müracaat fiyatının tıpkı olması bekleniyor. ALES müracaat fiyatı yayınlanacak imtihan kılavuzu ile aşikâr olacak.

ALES MÜRACAAT KILAVUZU NE VAKİT YAYINLANACAK?

2022 ALES müracaat kılavuzu ÖSYM tarafından 24 Haziran Cuma günü yayımlanacak.

ALES BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Adaylar, müracaatlarını elektronik ortamda ÖSYM Müracaat Merkezleri aracılığıyla yahut ferdî olarak ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden yahut ÖSYM Aday Süreçleri Taşınabilir uygulamasından yapabilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.