AKP’li vekiller misafirhaneyi, iktidara yakın isimler lojmanları işgal etti

Tarım Orman-İş Genel Lideri Şükrü Durmuş, Orman Genel Müdürlüğü (OGM) yerleşkesindeki misafirhanenin AKP’li milletvekilleri, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın lojmanlarının da “yandaş sendika” yöneticilerince işgal edildiğini açıkladı.

ŞİKÂYET EDENE CEZA

Ankara Söğütözü’ndeki OGM Misafirhanesi’nin önünde açıklama yapan Durmuş, tesisteki 30 odanın AKP milletvekillerince “işgal edildiğini” söyledi. İşgalin 2019’da kanser hastası bir orman koruma memuruna “vekiller kalıyor” gerekçesiyle yer verilmemesinden bu yana sürdüğünü anımsatan Durmuş, mevzuyla ilgili yaptığı şikayetin akabinde hakkında açılan soruşturmada ceza aldığını belirtti. Durmuş, “Tedavi için Ankara’ya gelecek meslektaşımız için misafirhaneden yer istedik, lakin hasta kurum çalışanı olmasına rağmen referans soruldu” dedi. Üst seviye yöneticilere ulaşılmadan Ankara’ya gelen çalışanlar için misafirhaneden yer verilmediğini vurgulayan Durmuş, “Meclis’in tatile girmesine rağmen 30 odanın tamamının AKP milletvekili ve danışmanlarına tahsis edilmesi işgaldir” diye konuştu.

“HUKUKSUZLUK VAR”

Durmuş, OGM’nin Söğütözü’ndeki ve Tarım ve Orman Bakanlığı yerleşkesindeki lojmanlarında da hukuksuzluk olduğunu belirterek, “Tahsis müddeti dolmayan memurlardan lojmanları boşaltması istenirken kurumla ilişiği kesilmesine rağmen lojman kullanmaya devam eden Meteoroloji Genel Müdür Yardımcısı üzere şahıslar var. Engelli memurlar lojman ve misafirhanelerde önceliklidir ancak engelli birçok çalışanın lojman talepleri görüşülmeye dahi gerek duyulmuyor” tabirlerini kullandı.

“BUNUN İSMİ İHANET”

Durmuş, lojman tahsislerinde de “yandaş uygulama” yapıldığına dikkat çekerek, “En kıyağı Tarım Orman Çalışanları Birliği Sendikası Genel Sekreteri Sabri Kızılkaya ve birtakım yöneticileri. 10 yılı aşkın müddettir bu lojmanlarda oturuyor. Yasalar müsaade vermediği halde bu duruma göz yumanlar vazifesi berbata kullanıyor. Bunun ismi ihanettir. Misyonunu berbata kullananlar hakkında cürüm duyurusunda bulunacağız” diye konuştu. Durmuş, “Bu kurum kimseye babasından miras kalmamıştır” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.