AKP’li Numan Kurtulmuş’un amacında 6’lı masa var: ‘Hepsi de biliyor ki…’

AKP Genel Başkanvekili Kurtulmuş, Hacı Bayram Veli Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Cihannüma Derneği 4. Olağan Genel Kurulu”na katılarak konuşma yaptı. Kurtulmuş, 6 muhalefet partisinin oluşturduğu Millet İttifakı’nı maksat aldı.

6’lı masa toplantıları esnasında bir adayın belirlenemediğini savunan Kurtulmuş, masanın 6 artı 1 biçiminde şurası olduğunu ve asıl etken faktörün HDP olduğunu sav etti.

Kurtulmuş şunları kaydetti:

“Kim aday olursa olsun inşallah Tayyip Erdoğan’ın karşısında hiçbirinin bahtının olduğunu düşünmüyorum. İnşallah milletin oyları ve dayanağı ile Cumhurbaşkanımız tekrar seçilecektir. Her 6’lı masa, 6 artı 1, o 1’in de hakkını unutmayalım. Temel o masanın en tesirli aktörü 1’dir, o ismi anılmayan 1’dir. O 6 adedinin hepsi de biliyor ki, o ismi anılmayan bir var ya dese ki, ‘biz size oy vermiyoruz’ feriştahını getirseler Tayyip Erdoğan’ın karşısında yarışa dahi katılmalarının imkanı yoktur. Onun için HDP’nin yetkilileri de vakit zaman haklı olarak canları sıkılıyor, ‘ya bizim oyumuz olmasa zati siz o meclis kürsüsünde oturamazsınız’ diyor. Aday tespiti onun için sıkıntı da artık bir zorluk daha geldi. Demokrasiye aşık olan birisi aday olacak. Okudunuz. Herhalde bundan sonra ortalarındaki tartışma demokrasiye en çok aşık olan kimdir onun tartışması olacaktır. Biz rahatız gayemiz ve istikametimiz muhakkak.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.