Abdullah Avcı: Duran toptan gol yemeyen bir kadroya kornerden 2 gol attık

Süper Lig’in açılış maçında Trabzonspor, İstanbulspor’u 2-0 mağlup etti.

Trabzonspor Teknik Yöneticisi Abdullah Avcı maç sonu açıklamalarda bulundu.

“Kazanabilmek çok önemliydi”

Avcı, Sezonun birinci maçları, güç maçlardır. Misal örnekleri çok yaşadık. Ben İstanbul Büyükşehir Belediye’de iken lige yeni çıktığımızda ligin şampiyonunu yenerek başlamıştık. Bir de geçen hafta kupa aldık. Yorucu bir dönemden geçtik. Toparlanmalar kolay olmuyor. Kazanabilmek çok değerliydi. İnişler, çıkışlar, oyun akışında daha dominant olmamız gerekiyor. Bunların hepsi ligin birinci maçında karşımıza çıkabilecek senaryoydu.” kelamlarıyla başladı.

“Geçen dönem duran topta alan savunması yapıp gol yemeyen bir ekibe duran toptan 2 gol attık”

Teknik değerlendirmesinde ise Avcı, Rakip 5’li başladı, 4’lüye döndü. İstanbulspor’un çok hoş bir oyun planları var. Geçen dönem duran topta alan savunması yapıp gol yemeyen bir ekibe duran toptan 2 gol attık. Taç atışlarına, duran toplara çalıştık. kelamlarını kullandı.


“Cuma akşamı bu kadar taraftarın gelmesi önemli”

Takımının performansından genel olarak mutlu olduğubnu belirten Avcı, Oyunculardan çok mutluyum. Performanslar tartışılır lakin güzel niyetli biçimde söylediklerimizi alana yansıtmaya çalışıyorlar. Birinci döneme başlarken, galibiyetle başlamak kıymetli. İçerideki maçtan sonra Şampiyonlar Ligi maçımız var. Buraya gelen taraftara teşekkür ediyorum. Geçen dönemden beri bize çok dayanak oldular. Cuma günü içeride oynayacağımız maçta bu yılın birinci iç saha maçında bizimle bir arada takviyelerini, güçlerini yeni öykü yazarken göstersinler. Cuma akşamı bu kadar taraftarın gelmesi değerli.diye konuştu.

Ünlü sanatçı merhum Kazım Koyuncu’yla ilgili anekdot anlatan Avcı, 2004/05 galiba, yanlış hatırlamıyorsam, İstanbulspor’a karşı oynadığımız maçı burada izleyen Kazım Koyuncu da izlemişti. Onu anmış olalım. kelamlarını kullandı.


“İstanbulspor’un benim için farklı yeri var”

Eski kulübü İstanbulspor’da geçirdiği devirden bahseden tecrübeli teknik adam, İstanbulspor’un benim için farklı yeri var. 8.5 sene geçirdim. Avcı piyasada varsa İstanbulspor’un emeği çok fazla. açıklamasını yaptı.

Avcı açıklamasının sonunuda ise, “Bizim tahlillerimiz, pratiklerimiz var. Haftanın son gününü buna ayırıyoruz. Üstün Kupa’daki golümüz duran top; buna çalıştık, bugün duran toplarda 2 tane gol attık. Çalıştığımız öteki opsiyonlar da vardı. Bazen final paslarını atamadık. Rakibin alandan 2 oyuncu çıkarıp tertipler yaptık. Bilgiye aslında açız. Bildiğimiz birtakım şeyler vardı, onu uygulamaya çalışıyoruz. Oyuncu da bunu almaya çalışıyor. Uygun bir galibiyet deplasmanda. Haftaya taraftarın dayanılmaz dayanaklarına muhtaçlığımız var.” diyerek kelamlarını noktaladı.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.