17 köpek ağaca asıldı: Belediyeler ‘sınır’ tartışmasına tutuştu

Ankara’nın Keçiören ilçesinde 17 köpek ağaca asılmış halde bulundu. Köpeklerden 14’ü canlı olarak kurtarılırken 3’ü ise ölü halde bulundu. Yenimahalle ilçesinde gerçekleştiği belirtilen ve tepki çeken olay sonrası Yenimahalle Belediyesi, yayımladığı açıklamada olayın Yenimahalle’de değil, Keçiören’de gerçekleştiğini iddia etti. Açıklamada, “Ankara Büyükşehir Belediyesi, yasal işlemler için ise Keçiören İlçe Tarım Müdürlüğü müdahil olmuştur” denildi.

Artı Gerçek’te yer alan habere göre; bunun üzerine Keçiören Belediyesi de bir açıklama yayımlayarak, Yenimahalle Belediyesi’nin iddialarını aksini savundu.

‘YENİMAHALLE SINIRLARI İÇİNDE GERÇEKLEŞTİĞİ TESPİT EDİLMİŞTİR’

Yaptıkları inceleme ve kroki çalışmaları sonucunda olayın yaşandığı yerin Yenimahalle sınırları içinde yer aldığının öne sürüldüğü açıklama şöyle:

“Ankara Yenimahalle’de 17 köpeğin canice ağaca asıldığı, bu canlardan 14’ünün kurtarıldığı, üçünün ise maalesef yaşamını yitirdiği haberi bizleri derinden üzmüştür. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından görevlendirilen yetkililer başta olmak üzere belediyemizin ilgili müdürlükleri tarafından olay yerinde yapılan inceleme ve kroki çalışmaları neticesinde bu elim olayın Yenimahalle sınırları içinde yaşandığı tespit edilmiştir. Sanıyoruz ki Yenimahalle Belediyesi tarafından yapılan açıklama kendilerine yapılan yanlış bilgilendirme neticesinde kamuoyu ile paylaşılmıştır. Keçiören Belediyesi olarak bizim için sınırların herhangi bir önemi yoktur. Önemli olan can dostlarımızın sağlığı ve güvenliğidir.

Keçiören Belediyesi, Türkiye’nin en modern geçici hayvan bakım ve rehabilitasyon merkezine sahip belediyesi olarak her yıl binlerce sokak hayvanını yaşatmak için besin, bakım ve tedavi ücretlerini ücretsiz ve aralıksız sürdürmektedir. Masum ve dilsiz canlarımız dün olduğu gibi bugün de bize emanettir. Belediyemizin tüm klinik ve rehabilitasyon merkezleri onların hizmetindedir. Ağaca asılarak eziyete maruz kalan can dostlarımız için yapabileceğimiz her ne olursa uzman kadromuzla yürekten desteğe hazırız. Bu elim olayı esefle kınadığımızı ve yakından takipçisi olacağımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz.” (KAYNAK)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir